UÖMO Mezunları yolunuz açık olsun…

Mezun olmanın heyecanı, mezun etmenin gururu, mezuniyetlere şahitlik etmenin onuru ile alkışlar ve konfetiler eşliğinde UÖMO’da anaokulundan lise sona mezuniyetler yaşandı.

UÖMO Mezunları yolunuz açık olsun…

Bu yıl, diploma notuyla UÖMO İlkokulundan Selin Romano birincilik, Ela Stamati ikincilik, Leo Yanni üçüncülük, Ortaokulundan Yasmin Avadya birincilik, Sheli Albukrek ikincilik, Reysi Elmas üçüncülük, Lisesiden  Belisa Barakas birincilik, Mark Albert Adut ikincilik, Yağmur Reysi Kerse üçüncülük dereceleriyle mezun oldular. Ortaokulda dereceye giren öğrenciler UÖML’de dört yıllık eğitimlerini yüzde 80 ‘UÖML Başarı Bursu’ ile okuma hakkını kazandı.

Mezuniyet törenlerinde derece alan öğrencilere başarı plaketleri ve diplomaları Türkiye Hahambaşısı Rav İsak Haleva, Türk Yahudi Toplumu Başkanı İshak İbrahimzadeh, UÖML Vakfı Eş Başkanları İzi Aşkaner, Erdal Frayman ve UÖML yöneticileri tarafından verildi.

Her yıl üniversite sınavlarının bitiminde gerçekleşen lise mezuniyet töreninin açılış konuşmasını UÖMO Lise Müdürü Funda Kara yaptı. Çocuklarını UÖML’ye güvenerek emanet eden velilerine, öğrencilerini büyük bir özveri ile yetiştiren akademik kadrosuna ve desteğini hiç esirgemeyen vakıf yöneticilerine teşekkürlerini ifade ederek konuşmasına başlayan Kara öğrencilerine, “100 yıllık bir okul çınar ağacı gibidir. Kökleri toprağa sıkı sıkı tutunmuştur. Gölgesi herkese yetecek kadar geniştir. Okulunuz sizin hiç yıkılmayacak çınarınızdır. Bu okuldan ayrılırken 100 yıllık köklü bir kurumdan mezun olduğunuzu unutmayın. Kendinize güvenin. Alnı açık, başı dik olarak ayrılın. Çınarın gölgesi gibi okulunuzun da daima sizi bekliyor olacağını unutmayın” diyerek seslendi. Kara’nın ardından 2017 UÖML mezuniyetinin konuk konuşmacısı olarak iş dünyasının genç ve başarılı girişimcilerinden Hayati Molinas sahneye davet edildi. Teknolojinin günlük hayatımızın içinde gittikçe daha fazla yer alması, teknoloji sayesinde yapılan yeni buluşlarla dünyadaki değişimin geçmiş yıllardakinden çok daha hızlı olacağını ifade ederek konuşmasına başlayan Molinas, genç mezunlara gelecek ile ilgili seçimlerini yaparken önlerindeki yirmi yılın büyüme ve değişim dinamiklerini dikkate alarak kendilerine bir yol haritası belirlemelerini tavsiye etti. Konuşmasında, “Değişimleri ve beraberinde getireceği yeniliklere odaklanın. Gelecek ile ilgili kararlarınızı belirleyip plan yapın ve yolunuzda yürüyün. Şans ve rastlantı faktörleri bazen planınızın yönünü değiştirecek. Buna takılmayıp yolunuzda ilerleyin. Bu yolculukta yanınızda iki tane ‘ben’ olacak. ‘Birinci ben’ başarı, hırs, maddiyat, güç ve kibirle uğraşırken, ‘ikinci ben’ sevgi, saygı, iyilik, aile, alçakgönüllülükle uğraşacak. Bu iki ben birbirinden uzaklaştıkça mutsuzlaşacak, yakınlaştıkça da mutluluğunuz artacak. Bu mutluluk hayat yolunun kendisi olacak sizin için” diyerek seslendi ve tüm mezunlara hayat yolunda başarılar diledi.

UÖML Vakfı adına kürsüye davet edilen UÖML Eş Başkanı Erdal Frayman, “UÖMO Ailesi’nin koruyucu kanatları ve sıcak aile ortamından gerçek yaşamın içine girdinizde biraz zorlanacağınızı biliyoruz” diyerek öğrencilere seslendi. “Okulumuzun en önemli misyonlarından biri, siz mezunlarımızın sadece Türkiye’de değil, dünya ölçeğinde rekabet edebilecek donanımda bireyler olmasını sağlamak. Buna hazır olduğunuzu görüyor, bu okuldan kimliğinin bilincinde, değişen koşullara uyum sağlayacak yetenekler edinmiş, teknolojiye yatkın, sorumlu, sorgulayıcı ve sağduyulu birer fert olarak mezun olmanızdan büyük gurur duyuyoruz” diyerek okul, aile, arkadaş, içinde bulundukları toplum, Tora ve kendi doğrularına sıkı sıkı bağlanmalarını tavsiye etti.

Bayrak ve flama devir tesliminin ardından Mezunlar Kolu adına Emel Benbasat bir konuşma yaptı. UÖML Mezunlar Yönetim Kuruluna seçilen üç genç mezuna yaka pinleri 2015 UÖML Mezunu İgal Pinto tarafından takıldı.

Törende 12. sınıf öğrencileri adına duygularını ifade eden 2017 UÖML Öğrenci Birliği Başkanları Mark Adut ve Dani Albukrek, “Başarılarla dolu bir gelece hazırlanırken okulumuzun bize kattığı değerleri hiçbir zaman unutmayacağız ve daima okulumuzu destekleyeceğiz” diyerek konuklara seslendiler.

Mezuniyet belgelerini alarak, keplerini büyük bir gururla fırlatan mezunlar aileleriyle birlikte okul bahçesinde düzenlenen kokteyle katıldı.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın