Los Paşaros Sefaradis & Band CKM’deydi

22 Mayıs akşamı, Los Paşaros Sefaradis & Band Grubu, Caddebostan Kültür Merkezi büyük salonunda başarılı bir konser verdi.

Los Paşaros Sefaradis   &  Band CKM’deydi

Kadıköy Hemdat İsrael Sinagogu Vakfı ve Kadıköy Belediyesi Başkanlığı’nın himayesinde gerçekleşen konserde, Kadıköy Belediyesi temsilcisi, İspanya’nın İstanbul Başkonsolosu Carlos Diaz Valcarsel ve kalabalık bir izleyici kitlesi hazır bulundu.

Minix Anaokulu Müdürü Doli Levi, açılış konuşmasını yaptıktan sonra, sahneye Kadıköy Hemdat İsrael Sinagogu Vakfı Başkanı Eli Arditi’yi davet etti. Vakıf Başkanı’nın ‘hoşgeldiniz’ konuşmasının ardından sahneyi alan Karen Gerşon Şarhon ve İzzet Bana ile onlara eşlik eden, piyanoda Ceyda Pirali, kanunda Günay Çelik ve perküsyonlarda Koray Ural, çok başarılı ve neşeli bir müzik dinletisi sundular.

Klasik Sefarad şarkıları ile başlayan program, Sefarad Sinagog İlahileri ile devam etti. Daha sonra grubun yakında yayınlanacak olan ‘Sefarad Tangoları’ repertuarından değişik tangoları seslendiren sanatçılar, konserlerini yine çok bilinen eski Sefarad şarkıları ile sonlandırdılar. Dinletinin arasında sahneye gelen Minix Ana Okulunun şirin minikleri, ‘Oço Kandelikas’ adlı şarkılarıyla sahneye şenlik ve mutluluk kattılar.

Konserin sonrasında sahneye davet edilen İspanya Başkonsolosu, Kadıköy Belediyesi yetkilisi ve Caddebostan Sinagogu Haham Akaal’ı Rav Yeuda Adoni ile Vakıf Başkanı Eli Arditi ve yardımcısı Baruh Mori, yaptıkları birer küçük konuşmadan sonra sanatçılara çiçek ve vakfın teşekkür plaketlerini sundular.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın