Premier League’e başlamadan önce

Premier League’de geçen yıl tam olarak inanılmaz bir sezon oldu. Büyük ihtimal ile yıllarca aklımızdan çıkmayan bir sezon olarak tarihe geçti. İşte tam da bu yüzden eğer biraz rekabet ve heyecan yaşamak isterseniz size Premier League hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Önümüzdeki sezon bundan daha rekabetçi ve heyecan dolu geçeceğe benziyor.


Teknik Direktörler: Yoğun taktik savaşlarının yaşandığı teknik direktörleri kısaca bir göz atalım… Jose Mourinho (the special one), United tam olarak açık çek vererek istediği transferleri yapmasını sağladı. Mourinho tekrar kendini ispatlamak zorunda. Başka şansı yok. Antonio Conte, Euro 2016’da İtalya ile kurduğu defans hattı ön plana çıktı. Zaten bu oyun stili en çok Chelsea’ye uygun olabilirdi. Yapacaklarını merakla bekliyorum. Jürgen Klopp geçen yıl, sezon ortasında geldi, belirli bir gelişme sağladı. Bu sezon sonu için mutlaka başarıya aç Liverpool taraftarına kendini ispatlaması gerekiyor. Pep Guardiola, Almanya ve İspanya’da çok başarılı olmuş olabilir, fakat burası Premier League en iyilerin olduğu yer. Burada kendisini ispat etmek onun için farklı bir deneyim olacak. Ayrıca burada ligi domine etmiş bir takımın teknik direktörü değil. Son olarak West Ham’da tanıdık birisi Slaven Biliç başarısını devam ettirmek isteyecektir.


Transferler: Bu sezon neredeyse en flaş transferlerin Premier League toplandığını söyleyebiliriz. United, Pogba transferi ile rekor kırdı: 105 milyon Euro. Ayrıca Mkhitaryan, İbraimovic ile anlaştı. City, Everton’da parlayan stoper John Stones ile anlaştı ayrıca İlkay Gündoğan’ı Dortmund’dan  aldı. Chelsea geçen yıl Leicester ile şampiyon olan Kante ile anlaştı. Ayrıca Gökhan Töre’de West Ham’da kendine yer bulmaya çalışacak.


Statlar: Anfield Stadı kapasitesini arttırdığı için Liverpool 10 Eylül’e kadar kendi sahasında maçlara çıkamayacak. Ayrıca Man City, Etihad’ın kapasitesini geliştirerek 61 bin kişinin önünde maçlara çıkıyor olacak.

Ayrıca taraftalar için önemli değişikliklere gidildi. Deplasman biletleri için önemli bir değişiklik misafir takımın biletleri 30 £ (120 TL)’den fazlaya satılamayacak. Burada, tabii ki Liverpool taraftarlarının yüksek bilet fiyatlarına itirazının etkisini kabul etmek gerekir.

Geçen yıl Premier League Digitürk üzerinden seyredebiliyordunuz. Bu sezon D-smart bütün yayın haklarını almış durumda. Hep bahsettiğimiz gibi fiyat, kalite ve tahammül edilemeyen durumlar en azından beni futbol heyecanını farklı alanlara aramaya itiyor. Eğer bu sezon sizi Türkiye liginde fazla heyecanlandıran bir durum yoksa Premier League takip etmenizi tavsiye ederim. Nasıl bir kısır döngünün içinde olduğumuzu daha kolay anlayacaksınız.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın