Erkekler dedikodu yaparsa

İki bekâr kadın bir araya geldiğinde ne konuşur sizce?

Tabii ki erkekleri...

Peki, iki erkek bir araya gelince?

Tuhaf şeylere kafa yoruyor gibi görünebilirim ama inanın bu konuda yalnız değilim. O kadar ki birileri de üşenmemiş, bunun kitabını yazmış.

Üç hafta önce sizinle başka bir kitap paylaşmıştım. Yine aynı yazar grubunun, o kitaptan önceki serisini aradım, buldum, okudum. En az sonuncusu kadar  güzeldi hepsi...French Oje ve T.B., yine on ikiden vurmuş. Kitabın farklı ve güzel tarafı da şu: Her bölümün sonunda olanı biteni sanki bir başkası anlatıyormuş gibi, o bölümle ilgili olarak yazar araya giriyor, ‘yalnız ben bişey söyliycem’, deyip son sözü söylüyor. Size de bir okur olarak, bu son sözün arkasından oturup düşünmek ve yeni bölümde neler olacağını merak etmek kalıyor.

Kadınlar erkelerden, erkekler de kadınlardan söz ediyor yalnız kalınca... Erkeklerin dedikodusu, bizimkinden beter aslında… Biz hayal ettiklerimizi var olanlara yapıştırmaya çalışırız, onlar ise her şeyi olduğu gibi gördüklerini zannedip kadını tüm güzel ve defolu taraflarıyla fark ettiklerini sanırken ayrıntıları atlar ve mutsuz olurlar. Kısacası kimse mutlu olmaz çünkü her iki taraf da bir önceki aşktan yenik olduğu için kalkanları çoktan kaldırmış, kılıçları kuşanmıştır.

Tabii o zaman yaşanacak olan aşk, değil savaş olacaktır.

Erkek Dedikodusu iki kitap... Birincisinde başlayan serüvenler, ikincisinde olanca hızıyla devam ediyor. İnsanın yedikçe yemek istediği, doysa da bırakamadığı şahane bir tatlı gibi bu kitaplar. Bitirmeden bırakmıyorsunuz.

İyi ki keşfettim de bu ‘yaz’ımın da tadına vardım. Bir de bunları size yazdım. Çünkü bu boş ve kendini yenileme günlerinde işten güçten değil, hayatın kıyısına bıraktıklarından söz etmek,  unuttuklarını biraz hatırlamak istiyor insan.

İki kadın var bu satırların gerisinde. Erkekleri kadınlara anlatmayı bir borç bilmiş. Yarattıkları kadın kahramanlarla yaşanmış ya da yaşanması mümkün olayları ardı ardına dizerek, onları şahane bir biçimde düğümleyip çözerek, tatlı bir mizahla bize anlatmayı seçen...@french_oje ve @tugce_tb nickleriyle tanınmamayı seçen bu iki kadını, takma adsız tanıyıp onlarla erkekler üzerine konuşmak kim bilir ne zevkli olurdu!

Hep kadınlar dedikodu yapacak değil ya, bu kitapta erkekler dedikodu yapıyorlar. Çok eğlenceli... Tam yaz günü kitabı... Al, oku, eğlen ve damağında hoş bir tat kalsın. O kadar... Zaten gündemin bu kadar dolu olduğu bir dönemde, başka türlüsünü de istemiyor insanın canı. Hoş şeyler kalsın istiyor aklında... Böyle kitaplar, insanın keyfini yerine getiriryor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın