Batya Natan

Alef Büyükada’da etkinlikler son hız...

Burgazada Tatil Evi çocukları Alef Büyükada’daydı

Alef Büyükada’da  etkinlikler son hız...

9 Temmuz’da Alef Büyükada tesisi Koloni çocuklarıyla şenlendi. Burgazada Tatil Evinde yaz tatillerini geçirmekte olan 6-13 yaş grubundaki 40 kadar çocuk Alef Büyükada tesislerine geldi. Eğitmenlerinin, kamp yöneticilerinin, Alef yetkili ve gönüllülerinin eşlik ettiği çocuklar basketbol ve futbol oynadılar.

Öğlen yemeğinin ardından taş boyama etkinliğinde gönüllerince desenler yarattılar. Coşkulu folklor saati bütün tesisi gençlerin enerjisine ortak etti.  Gün sonunda çocuklar gülen gözleriyle tekrar gelmek üzere tesisten ayrılırken Alef’teki herkes çocukların tekrar gelecekleri günü bekliyor...

 

Hala yapım atölyesi

13 Temmuz Cuma günü Alef YSK Büyükada Tesisi çok özel bir gün yaşadı. Gündüz tesise gelen misafirlerin 60 tanesi bir arada hala yapım atölyesi ile kendi halalarını yaptı ve eve götürdü. Bir kısım da akşam hep birlikte yapılan Şabat Sederi’nde lezzetli halaları tüm konuklarla paylaştı. Israil ve Amerika’dan gelen konukların da katıldığı günde hem hala yapmanın sembolik zenginlikleri paylaşıldı hem hala yapım aşamaları tüm püf noktaları ile öğrenildi. Akşam 19:00’dan itibaren sinagogda dua okunduktan sonra 100 kişi katılımlı Şabat yemeği  geleneklere uygun şekilde gerçekleştirildi Tüm dünyada gerçekleşen bu özel organizasyon senede bir kere yapılıyor ve coşku ile kutlanıyor.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın