Batya Natan

Ortadoğu´dan kısa kısa

BM: “Hizbullah, Suriye’ye 
karışmasın”; Netanyahu: “Teröristin 
evi yıkılacak”

BM: “Hizbullah, Suriye’ye 
karışmasın”

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Lübnan merkezli ve İran destekli Hizbullah terör örgütü ile ilgili raporda bütün Lübnanlı partileri Suriye ihtilafına karışmayı bırakmaya çağırdı. Genel Sekreter, 15 Güvenlik Konseyi üyesine dağıtılan üç aylık raporda, “Hizbullah’ın elinde bulunan silahlar ciddi endişe verici” dedi.

Guterres, Suriye’de, “Silahlı grupların silahsızlandırılması konusunda ilerleme kaydedilemediğini” belirtti. “Hizbullah ve diğer gruplar tarafından devletin kontrolü dışındaki silahlar, Lübnan hükümetinin kendi toprakları üstündeki tüm yetkisini uygulamasını engelliyor” diye ekledi.

 

Netanyahu: “Teröristin 
evi yıkılacak”

İsrail Başbakanı Netanyahu, geçtiğimiz günlerde Batı Şeria’da iki İsrail polisinin ölümüne, ikisinin de yaralanmasına neden olan saldırıyı gerçekleştiren Filistinli teröristin evinin yıkılacağını açıkladı. Netanyahu açıklamasında hayatını kaybeden polislerin ailelerine başsağlığı diledi, yaralıların ise bir an önce iyileşmesini. Netanyahu, “Teröristin evinin yıkılması icin çalışacağız. Teröristin kendisi ile de kanunun bize verdiği imkanlar dahilinde ilgileneceğiz” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın