Alüminyum Hurda Geri Dönüşüm

‘Yahudiler medyayı kontrol ediyor’ tweet’i Arjantinli sunucuyu işinden etti

Twitter hesabında antisemit yorumlar yazan Arjantinli ünlü manken, sunuculuk yaptığı ulusal televizyon kanalından kovuldu.

‘Yahudiler medyayı kontrol ediyor’  tweet’i Arjantinli sunucuyu işinden etti

Arjantinli manken Ursula Vargues sunduğu ‘Sabah Biz’ adlı programından, Twitter hesabında Yahudilerin medyayı kontrol ettiğini yazdıktan bir gün sonra  kovuldu. Kendini ‘alçak ateist’ diye tanıtan Vargues ‘insanları harcamak için din bir bahane değildir’ yorumunda bulundu. Vargues, bu hafta Arjantinli bir Yahudi siyasi organizasyonu olan DAIA temsilcileriyle, tweet’leri hakkında, Buenos Aires’de bir araya geldi. Görüşmede, tweet’leri ile ilgili üzgün olup olmadığı sorusuna Vargues “Cemaat içindeki insanları kırdığım için üzgünüm. Yapmaya niyetlenmediğim bir şey için özür dileyemem. Kimseyi kırmak istememiştim” dedi. DAIA liderleri bu fırsatı Vargues’i antisemitizm, Yahudi ayrımcılığının geçmişi ve bu tarz tweet’lerin ne kadar geniş ölçüde etkileri olduğu konusunda eğitmek için kullandıklarını belirtti. Vargues’in twitter hesabında 128 binden fazla takipçisi bulunuyor. Mart ayında Vargues, 1976 ve 1983 senelerinde ülkeyi diktatörlükle yöneten ordunun yaptığı zulümler hakkında yorumlar yazmıştı. Orduyu Hitler’in altındaki Nazilere benzetmiş ancak Arjantin ordusunun daha da kötü olduğu sonucuna varmıştı.

Kovulduğu gün, ‘Ayrımcılığa, Yabancı Düşmanlığına ve Irkçılığa Karşı Ulusal Kurum’ adlı organizasyon Vargues’in ‘ırkçı’ yorumlarını tanımadığını açıklayan bildiri yayınladı.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın