11 Temmuz 2020 Cumartesi 11:18

AIPAC, 2021 konferansını COVID-19 nedeniyle iptal etti

Amerikan İsrail Halkla İlişkiler Komitesi AIPAC, 2021’de yapmayı planladığı yıllık konferansını, COVID-19 nedeniyle iptal ettiğini, hafta sonu yaptığı bir açıklama ile üyelerine duyurdu. Başkan Betsy Korn, bugüne kadar ilk defa bir toplantılarının iptal edileceğini bildirdi.

Dünya 877 görüntüleme
3 Haziran 2020 Çarşamba

Resmi bir AIPAC yetkilisi Jerusalem Post’a, “Eşi benzeri görülmemiş bu durum karşısında, binlerce İsrail yanlısı Amerikalıyı güvenli bir şekilde bir araya getirebilmeye yetecek öngörülebilir bir gelirimiz olmadığından, yıllık toplantımızı iptal etmek zorunda kaldık” açıklamasını yaptı.

Korn, hâlihazırda kayıt yaptırmış kişilerin geri ödeme alacağını bildirirken, “COVID-19 salgınının yarattığı, devam eden belirsizlikler göz önüne alındığında ve binlerce İsrail yanlısı Amerikalıyı güvenli bir şekilde bir araya getirebilecek bir yol olmadığından, 2021 AIPAC Yıllık Konferanslarını iptal etmek zorunda kaldık” diyerek şöyle devam etti:

“Washington’daki AIPAC ailemizi görmeyi ve İsrail yanlısı bir topluluk olarak, kişilerle bağlantı kurmayı çok özleyecek olsak da, bizi gerçekten birbirine bağlayan şey, Amerika ve İsrail'in güvenliğini ve güvenliğini sağlama konusundaki ortak taahhüdümüzdür. AIPAC, önümüzdeki yıl boyunca online ve yüz yüze görüşmeler yaparak, ABD ve İsrail ilişkilerini ilerletmek için yeni ve yaratıcı çözümler bulmaya devam edecektir. 

COVID-19’un etkileri bu yılı farklı ve zorlu bir yıl yapacak. Ancak AIPAC camiasının her türlü engeli aşarak, zorlukların üstesinden geleceğine eminiz. En önemli görevimiz olan ABD ve İsrail'in güvenliğini sağlamayı birlikte sürdürebilmeyi dört gözle bekliyoruz.” 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR