8 Temmuz 2020 Çarşamba 13:17

İsrail’de nüfusun yüzde 2-3’ü korona virüsüne temas etti

İsrail Sağlık Bakanlığı’nın araştırmasına göre 270 bin kişinin kanında virüsün antijeni bulundu. Bu sonuç, söz konusu kişiler hastalığı ağır, hafif veya hiçbir semptom göstermeden geçirmiş olduğu anlamına geliyor.

Dünya 1205 görüntüleme
2 Haziran 2020 Salı

Tıp dünyası farkında olmadan hastalığı geçirenleri hayalet taşıyıcı olarak adlandırıyor. Yeni normalde maske takmanın en büyük sebeplerinden biri hayalet taşıyıcılar.

İsrail nüfusu 8,6 milyon olarak kabul edilirse, araştırma virüsün nüfusun yüzde 2-3’ne bulaşmış olduğunu gösteriyor.  Uzmanlar, salgını tıbben sona ermiş olarak nitelemek, sürü bağışıklığına erişmek için bu oranın daha yüksek olmasını bekliyor.  

Neredeyse ikinci dalga sayılacak vaka artışının görüldüğü, 31 okulun yeniden kapandığı, binlerce öğretmen ve öğrencinin salı sabahı itibarı ile karantinaya alındığı İsrail’de uzmanlar halkı dikkatli olmaları için uyarıyor.

Sadece salı günü 3.723 öğrenci ve öğretmen karantinaya gönderilirken, toplam karantinadaki öğretmen-öğrenci sayısı 9.935 oldu.

Sürü bağışıklığı hastalığın bağışıklık sistemi kuvvetli bireylerden başka bireylere geçerken zayıflaması ve bir kişinin gittikçe daha az kişiye bulaştırması olarak açıklanıyor. Sürü Bağışıklığı bir anlamda doğanın bir limit koyarak hastalığı doğal yollardan yok etmesi olarak da görülebilir.

İsrail’de okullar ve iş yerleri tedbirler kapsamında açılmasına rağmen, ikinci bir dalga oluştu. Son 24 saate 50 yeni vaka ortaya çıkarken son haftada vaka sayısı yeniden artışa geçti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HUKAT i BALAK

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL