8 Temmuz 2020 Çarşamba 14:47

John Eaves, ABD Kongresinin ilk siyahi ve Yahudi üyesi olmak istiyor

Kökenleri Afrika’ya dayanan Yahudi inançlı John Eaves, ABD Kongresinde siyahi ve Yahudi birçok temsilci sayabileceğini ancak kendisi gibi iki kökeni de taşıyan biri olmadığını belirtti.

Dünya 1279 görüntüleme
2 Haziran 2020 Salı

Daha evvel yerel yönetimde meclis üyesi olan Eaves, gelecek seçimlerde Georgia, Fulton County 7. Bölgeden Temsilciler Meclisi adayı  olacak.

Eaves, seçimler konusunda şunları söylüyor: “Kongrede siyahi Amerikalıların bir sesi olmak için bu seçimde elimden geleni yapacağım." Eaves’in aday olmak istediği Georgia Eyaleti Fulton County’de çözüm bekleyen meseleler arasında, evsiz kişiler, siyahi ve beyazlar arasındaki ücret  farkları, ateşli silahla şiddet, ceza hukuku reformu gibi konular var.

Eaves ırkçılığın son zamanlarda arttığı ABD’de hem Yahudi hem siyahi kökenli olmak konusunda da şunları belirtti: “Bir anlamda iki defa hedef oluyorsunuz. Ancak bu beni ırkçılık konusunda da iki kat hassas ve tepkili yapıyor. Bir insanı renginden dolayı yargılamak veya çoğunluktan farklı olduğu için hakir görmek asla kabul edilemez; bu insanlık olamaz.”

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR