8 Temmuz 2020 Çarşamba 12:58

ABD’nin İsrail Elçisi Şavuot’u online kutladı

ABD’nin İsrail Büyükelçisi David Friedman Şavuot Bayramı nedeniyle internet ortamında yaptığı yayında ünlülerin şefi Jamia Geller ile cheesecake yaptı ve evinden çıkamayan yüzlerce yaşlıya chessecake gönderdi.

Dünya 1596 görüntüleme
29 Mayıs 2020 Cuma

Canlı gerçekleştirilen yapılan yayına İsrailli komedyen Elon Gold da sanal olarak katıldı. Yayın Habad kuruluşunun yemek hazırlama ve dağıtım merkezi Pantry Packers kuruluşunun binasından yapıldı.

Büyükelçi Friedman’ın da hazırlıklara bizzat yardım ettiği merkezde bu yıl 100 bin ihtiyaç sahibine dağıtılacak yiyecek yardımları hazırlandı. 

Şavuot Bayramı’nda ihtiyaç sahiplerine içinde yiyecek ve içecek olan paketler göndermek bir gelenek. Yahudi yardım kurumlarının her Şavuot’ta yaptığı geleneksel yardım bu sene salgın nedeni ile daha da arttırıldı. 

Friedman şunları belirtti: “Burada, Pantry Packers merkezinde yeniden bulunduğum için mutluyum. Salgının neden olduğu bu zor günleri tüm dünya ulusları ile birlikte atlatacağız. Bugün salgın yüzünden çok daha fazla ihtiyaç sahibi var. Daha fazla yardım göndermemiz gerekiyor. Dünyada şirketler tasarrufa gidip işlemlerini daha da küçültürken siz tam tersine operasyonlarınızı, Müslüman, Yahudi ayırmadan daha da arttırıyorsunuz.”

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HUKAT i BALAK

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL