15 Temmuz 2020 Çarşamba 21:22

Neden COVID-19 bazıları için ölümcül?

Salgın hastalık COVID-19, bazı kişiler tarafından hafif atlatılırken, bazıları solunum makinasına ihtiyaç duyuyor, bazıları için ise ölümcül olabiliyor.

Dünya 1719 görüntüleme
19 Mayıs 2020 Salı

İsrail’in Weizmann Bilim Enstitüsü immünoloji araştırmacılarının ortaya çıkardığı bir gerçeğe göre, hastalığı ölümcül kılan bazı kişilerin bağışıklık sistemi...

Virüs her yabancı hücresel canlı gibi vücudun bağışıklık sistemini tetiklerken, alveolar macrophage immune cells (iyi huylu bağışıklık hücreleri) ve myeloid immune cells (zararlı bağışıklık hücreleri) üretilmesine de neden oluyor. Hastalığı ağır geçirenlerde zararlı bağışıklık hücreleri bir anda çoğalarak virüsün verdiği zararı daha da arttırıyor.

Söz konusu rapor virüsün ağır hastaların vücudunda çoğalmasını ve yayılmasını inceleyen bilgisayar algoritmalarının ortaya çıkardığı yayılma haritaları sayesinde yapıldı. Araştırma sonuçları 7 Mayıs’ta akademik dergi Cell’de de yayınlandı.

Ancak Çin’in Şenzen şehrindeki Third People’s Hospital ve Paris’teki Pastör Enstitüsü tarafından da geçerli bulunan araştırmada ortaya çıkan gerçeğin nedeni halen bir gizem.

Araştırma raporunun yazarlarından İsrailli bilim insanı Amir Giladi, neden bazı kişilerin bağışıklık sisteminin virüse bu şekilde yanlış bir çalışma ile (Malfunction) tepki verdiğini, korona virüsünün en büyük gizemi olarak açıklıyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS2

Tünelin Ucu İzel Rozental

Tünelin Ucu İzel Rozental

Mozotros Ailesi-İrvin Mandel

Mozotros Ailesi-İrvin Mandel