7 Temmuz 2020 Salı 12:35

İran’dan İsrail’in aşısına zoraki onay

93 yaşındaki Holokost inkarcısı, uzlaşılması zor ve İran’daki en üst dini otoritelerden biri olan Naser Makarem Shirazi, ‘Siyonistler’ tarafından yapılan aşının ‘yerine başka bir şey yoksa’ kullanılmasını onayladı.

Dünya 3255 görüntüleme
24 Mart 2020 Salı

Tanınmış İranlı din adamı, gelecekte İsrail tarafından üretilecek korona virüs aşısının ‘yerine başka bir şey yoksa’ kullanılmasına izin verileceğini belirtti.

İran yönetimi İsrail’i ölümcül bir düşman olarak görüyor. Buna rağmen İran da, Çin’in dışında görülen, en şiddetli COVID-19 salgınlarından biriyle karşı karşıya.

93 yaşındaki Büyük Ayetullah Naser Makarem Shirazi, İran gazetesi Hamdeli’ye yaptığı açıklamada, “Siyonistlerden ve İsrail’den satın almak ve satmak yasaktır” dedi ve ekledi, “Ancak tedavi tekse ve yerine koyulabilecek başka bir şey yoksa bu bir engel değildir.”

Şii İslamiyet’in en yüksek otoritelerinden biri olan ve rejimin en yüksek liderini atayan Uzmanlar Meclisinin eski bir üyesi olan Shirazi, rejimin en uzlaşılması zor ideologlarından biri olarak kabul ediliyor.  Shirazi Holokost’u bir ‘hurafe’ olarak tanımlamış, evcil hayvan sahibi olmaya karşı çıkmış ve kadınların futbol maçlarına katılmalarına izin verilmesi çabalarına itiraz etmişti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HUKAT i BALAK

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL