5 Nisan 2020 Pazar 08:53

ABD’de 19 Yahudi cemaati bomba tehdidi aldı

New York Eyaleti’nde, 19 Yahudi cemaat merkezi (Jewish community center - JCC) Pazar günü e-posta yoluyla bomba tehdidi aldı.

Dünya 861 görüntüleme
26 Şubat 2020 Çarşamba

Polis, yerel saatle 11.30’da New York Albany’deki Yahudi cemaatinin bomba tehdidi aldığı konusunda bilgilendirme yaptı. Bir polis sözcüsü, binanın boşaltıldığını ve herhangi bir patlayıcı cihazın olup olmadığından emin olmak için binayı kontrol ettiklerini belirtti.

İlerleyen saatlerde Albany’nin tek hedef olmadığı açıklandı: Söz konusu tehdit mesajının, eyaletteki en az 19 Yahudi topluluk merkezine gönderildiği saptandı. New York Valisi Andrew Cuomo konuyu bir tweet’le duyurdu: “New York’daki birçok Yahudi Toplum Merkezine karşı bugün e-posta yoluyla bomba tehditleri yapıldı.” Ardından, bir basın toplantısında Cuomo gazetecilere “Her tehdidi ciddiye alıyoruz” dedi.  Val, terör eylemini kınadığını açıkladı.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, New York başta olmak üzere ABD’de antisemit olayların sayısı büyük ölçüde arttı. Cuomo, son aylarda New York Eyaletinde yaklaşık 42 antisemit vaka rapor edildiğini açıkladı.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS2

Tünelin Ucu- İzel Rozental

Tünelin Ucu- İzel Rozental

Vizyondakiler

Vizyondakiler