10 Temmuz 2020 Cuma 22:08

Türk–İsrail ticaretinde yeni ivme

Akdeniz İhracatçıları Birliği (AKİB), yaz aylarında İsrail’de milli katılımlı “Türk İhraç Ürünleri Fuarı” organize etmeye hazırlanıyor.

Dünya 3268 görüntüleme
15 Ocak 2020 Çarşamba

İhracat hacmi 6 milyar dolar

Konuyla ilgili olarak AKİB’den yapılan açıklamada, Türkiye’nin İsrail’e ihracatının 6 milyar dolara vardığı, bu rakamın her geçen yıl arttığı belirtilirken İsrail’in dış ticarette önemli pazarlardan biri olduğu vurgulandı. Açıklamada ayrıca, “Diğer taraftan İsrail’le gerçekleştirdiğimiz ticarette, ticaret dengesinin ülkemiz lehine olması, cari açık sorunumuzun azaltılması bakımından, İsrail pazarının önemini bir kat daha arttırmaktadır” ifadesi yer aldı.

Her sektöre açık

Söz konusu fuarın tüm ihracatçı firmalarımıza yönelik olduğu ve bütün ihracat ürünlerini kapsadığı belirtildi. Ticaret Bakanlığının milli katılımı onaylaması durumunda, fuara katılacak firmaların fuar katılım bedelinin yarısının destekleneceği bilgisi de yer aldı. 3-5 Haziran 2020 tarihlerinde Tel Aviv’de gerçekleşecek ‘1. İsrail Türk İhraç Ürünleri’ne katılmak isteyen firmalar için son başvuru tarihi 31 Ocak.

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR