3 Temmuz 2020 Cuma 13:23

Komedyen Tiffany Haddish 40 yaşında bat-mitzva yaptı

Ünlü Komedyen Tiffany Haddish, babasının Eritre Yahudi’si olduğunu öğrendikten sonra dini köklerini keşfetti.

Kültür 2206 görüntüleme
11 Aralık 2019 Çarşamba

Yakın bir zaman önce baba tarafından Yahudi olduğunu öğrenen Tiffany Haddish, Los Angeles’da Hollywood yıldızlarının akın ettiği bir bat-mitzva töreni ve partisi yaptı.

3 Aralık Salı gecesi düzenlenen gecede Haddish hem 40. yaş gününü hem de ‘Black Mitzvah’ adlı stand-up şovunun Netflix’de yayına girmesini kutladı.

Haddish dini tören sırasında ailesini ve yakın arkadaşlarını bir araya getirirken, gecesinde yaptığı partide kırmızı halılı ve dans pistli bir resepsiyon verdi.

Misafirler arasında ünlü komedyenler Chelsea Handler ve Sarah Silverman’a Billy Crystal da eşlik etti. Barbra Streisand Haddish’e Davud’un Yıldızı şeklinde bir kolye hediye etti.

Sarah Silverman’ın kız kardeşi Haham Susan Silverman, bat-mitzva’yı yöneten haham olarak görev aldı. Haham Silverman, Haddish’in geleneklerine bağlı bir Yahudi olmaya hevesli olduğunu belirtti.

ABD’de bugünlerde, dini kurallara göre 12-13 yaşında yapılan bar/bat-mitzva törenleri, zamanında bu töreni yapamayan yetişkinler için de düzenlenmeye başladı. Babasının Eritre Yahudi’si olduğunu öğrendikten sonra dinine bağlanan Haddish son birkaç aydır Tevrat ve İbranice öğrenmeye başladı ve törene hazırlandı.

Haddish komedyen olmadan önce 11 yıl boyunca bir eğlence şirketine bağlı olarak bar-mitzva ve bat-mitzvalar’da piste misafirleri çekmek için ‘partilere enerji getiren’ görev tanımıyla çalıştığını söylüyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HUKAT i BALAK

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL