10 Temmuz 2020 Cuma 08:29

Vendredi Sur Mer %100 Studio sahnesinde!

Vendredi sur Mer yani Charline Mignot, samimi sesi ve son albümüyle 5 Aralık’ta ilk defa Türkiye’de, Zorlu PSM %100 Studio sahnesinde!

Tuna SAYLAĞ Sanat 1649 görüntüleme
27 Kasım 2019 Çarşamba

Vendredi sur Mer yani Charline Mignot,  samimi sesi ve son albümüyle 5 Aralık’ta ilk defa Türkiye’de, Zorlu PSM %100 Studio sahnesinde! Sanatın her dalıyla ilgilenen Fransa ve İsviçre asıllı Mignot, yazdığı şarkı sözlerini kendi fotoğraf çekiminde kullanmak isteyince kendini müziğin içinde buldu. Konser gecesi, ‘La Femme à la Peau Bleue’ ve ‘Les Filles Désir’ gibi hit şarkıların da yer aldığı ve karakteristik tarzıyla çıkardığı son albümü ‘Premiers émois’  keyifli saatler vaat ediyor.

‘Dört Mevsim’ Galeri Apel’de

Galeri Apel, 10 Ocak 2020 tarihine kadar izleyicisini ‘Dört Mevsim’ olarak adlandırdığı bir yılsonu sergisine çağırıyor. Dört mevsimi bir senenin veya bir ömrün kaçınılmaz ardışık evreleri olarak düşündüğümüzde an itibariyle 21. yılını geride bırakmaya hazırlanan Galeri Apel’in geçtiği evreleri ve belki de tamamlamak üzere olduğu döngüsünü de göz önünde bulundurmakta fayda var. Galeri, bu sergiyle popüler kültüre tezat oluşturacak biçimde yılsonunun gelişini kutlarken, bir yandan da içinde bulunduğu sonsuz ‘dört mevsim’ döngüsünü, farklı sanatçıların bu kavrama değişik biçimlerde atıfta bulunan eserleriyle vurgulamayı amaçlıyor.

Sanatçılar: Suzy Hug Levy, Endam Acar, İdil Akbostancı, Aydan Baktır, Ramazan Bayrakoğlu, Esra Carus, Sakine Çil, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Şakir Gökçebağ, Aslımay Altay Göney, Sevil Koçanoğlu, Raziye Kubat, Güler Güngör, Emre Senan, Maria Sezer, Yıldız Şermet, Gamze Taşdan, Sinem Üstün, Y.Bahadır Yıldız; Kurgu: Nuran Terzioğlu.

 

 

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR