10 Temmuz 2020 Cuma 09:27

Leonard Cohen’in yarım kalmış şarkıları bir albümde toplandı

2016’da hayatını kaybeden efsanevi şarkıcı Leonard Cohen’in bitirmeye fırsat bulamadığı eserlerinden oluşan son albümü, oğlu tarafından 22 Kasım’da piyasaya sürüldü.

Kültür 1778 görüntüleme
27 Kasım 2019 Çarşamba

‘Thanks for the Dance / Dans için Teşekkürler’ isimli yeni albüm Cohen’in ölmeden hemen evvel çıkardığı 14. albümü ‘You Want It Darker / Daha Karanlık İstediniz’in stüdyo çekimleri sırasında kaydedilen vokal denemelerinden ve yarım kalmış şarkılarından oluşuyor.

‘You Want It Darker’ albümünün yapımcılığını üstlenen ve kendisi de bir müzisyen olan oğul Adam Cohen, yeni şarkıların eski albümün kasetin B tarafı ya da gözden çıkarılmış parçalar olarak düşünülmemesi gerektiğini dile getirdi. Bu şarkıların devam niteliğinde olduğunu belirten Cohen, babasıyla bu şarkıları nasıl bitirecekleri, hangi enstrümanların kullanılacağı ve hangi duyguların verilmek istendiği konularında defalarca konuştuklarını belirtti.

Adam Cohen babasının ölümünün ardından ancak yedi ay sonra çalışmaya başlayabildiğini eklerken, babasının aynı yaştaki meslektaşları gibi nostalji peşinde olmadığını, daima ileri gittiğini, iç yolculuğuna verdiği önemi vurguladı.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR