15 Temmuz 2020 Çarşamba 08:37

Idina Menzel: Hollywood bulvarında bir yıldız

Bar-Mitzva ve düğünlerde şarkı söyleyerek kariyerine başlayan film aktristi Idina Kim Mentzel de artık Hollywood Bulvarında bir yıldız sahibi.

Dünya 1804 görüntüleme
21 Kasım 2019 Perşembe

Büyük anne ve babası Doğu Avrupa’dan ABD’ye göç etmiş olan Mentzel  daha 15  yaşındayken anne ve babası  boşanır ve genç kız soyadını  İngilizce ’de daha iyi telaffuz edilmesi için Menzel olarak değiştirerek şarkıcılığa başlar. Yahudi törenlerinde şarkı söyleyerek geçimine katkıda bulunan Menzel eğitimini de hiç aksatmaz ve liseyi bitirir. Yüksek eğitimi de drama konusunda New York Üniversitesinin Tisch Sanat Okulunda  lisans derecesi alarak tamamlar.

 

1971 doğumlu sanatçı ilk olarak Rent adlı Broadway müzikalinde Mauren Johnson rolü  ile dikkat çeker.   Bu rol sanatçıya Tony Ödülü kazandırır. Sanatçı 2004 ve 2014’te de olmak üzere, toplamda üç defa Tony Ödülüne layık görülür.  2013 yılında Walt Disney yapımı Frozen’da   Kraliçe Elsa’yı seslendiren sanatçı filmdeki şarkısı Let it Go ile  Oscar ve Grammy Ödüllerine layık görülür.   Şarkı Billyboard listelerinde ilk beşe girer. 

Broadway, televizyon ve film aktristi Menzel’in Hollywood Bulvarındaki  yıldızının açılışı  Frozen 2’nin prömiyerine günler kala yapıldı.  Menzel aynı zamanda rol aldığı TV dizisi Glee ve Broadway yapımı Wicked ile de biliniyor.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR