10 Temmuz 2020 Cuma 02:39

‘The Fınal Hour... Son Saat’ Amram Oditoryumunda İzleyiciyle Buluştu

Toplum 1258 görüntüleme
6 Kasım 2019 Çarşamba

3 Kasım Pazar akşamı Ulus Amram Oditoryumda HEGKOM Hahambaşılık Eğitim Komisyonu tarafından, ‘The Final Hour… Son Saat’ isimli belgeselin gösterimi gerçekleşti.

Filme başlamadan önce Dr. Seyfi İşman, yönetmen, oyuncular ve yapımcılarla ilgili verdiği bilgilerin ardından kısaca filmin yapılış amacını paylaştı. Yaklaşık 60 festivale başvurulduğunu ve bu başvurulardan cevaplar gelmeye başladığını, San Diego, Miami Jewish, IF İstanbul, New York Jewish Film Festivallerine kabul edildiklerini, Seattle Jewish Film Festivaline de kabul edileceklerini söyledi. Her birinden farklı ödüler aldıklarını, daha sonra filmi eğitim kurumlarına, üniversitelere, kolejlere, kütüphanelere, Dünya Yahudi ve Sefarad organizasyonlara, son olarak da dünya TV kanallarına ve çevrimiçi video izleme servislerine sunacaklarını da belirtti.

Film sonrasında İşman, filmin müziğini besteleyen Renan Koen’i de kürsüye davet etti ve kendisi ile mini bir sohbet gerçekleştirdi. Aynı zamanda seyirciler de soruları ile katılım sağladılar. Gecenin sonunda yapımcılar Cem Kitapçı, Selim Kemahlı, filmin yönetmeni Çağlar Mallı, filmin koordinatörü Mine Sarı vasıtasıyla, filmin oyuncusu Deniz Bensusan, annesi ve babası Roksan Bensusan ve Dr. Aşer Bensusan vasıtasıyla ve Renan Koen’e ‘Okul öğrencilerine’ verilmek üzere bir bağış kartı takdim etti.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR