15 Temmuz 2020 Çarşamba 21:38

Yahudi Toplumundan

İzzet Keribar,Şalom Gazetesi ve Limmud 2019

Toplum 1588 görüntüleme
23 Ekim 2019 Çarşamba

LİMMUD 2019 kayıtları başladı

1979 yılında İngiltere’de düzenlenmeye başlanan Limmud seminerleri örneğinden yola çıkılarak, Kasım ayında Türkiye’de de Limmud Kültür Festivali gerçekleştirilmekte.

Dünyadaki benzerlerini aratmayacak düzeyde bir etkinlik olan Limmud Türkiye’de son birkaç senedir oldukça kalabalık bir katılım yaşanıyor. Bu sene 10 Kasım Pazar günü 14. kez düzenlenecek olan festivalde amaç Yahudilik ufkunu genişletmek, bağlantılar yaratılmasını sağlamak, katılarak öğrenmek ve Yahudi kimliğini en geniş anlamda geliştirme fırsatı vermek. Limmud, isminin çağrıştırdığı amacı belirler: Öğrenme. Limmud katılanlara en geniş anlamda öğrenme fırsatı sunar. Limmud etkinlikleri, salt katılım yerine bire bir paylaşımlarla öğrenmeyi, daha özel ve sosyal bir boyuta taşır. Konularında uzman yerli ve yabancı konuşmacı, sanatçı ve uygulayıcıların sunacakları etkinlik dizisinde ortak payda her sene olduğu gibi bu sene de en geniş anlamıyla genel kültür ve Yahudilik olacak.

Yetkililer tüm toplum üyelerinin katılımlarını beklediklerini şu sözlerle belirtiyorlar: “Kendinizi bu kültür yolculuğunun neresinde görmek istiyorsanız; Limmud’un sizi hedeflediğinizin bir adım ötesine taşıyacağına kuşkunuz olmasın.” 

ŞALOM BULUŞMALARI KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR

Uzun bir aradan sonra yaz döneminin sona ermesiyle Şalom Gazetesi yazı kurulu bilgi paylaşımında bulunmak, sosyalleşmek ve hasret gidermek için buluştu. Kalabalık bir topluluğun katıldığı toplantıda Kültür Sayfası Sorumlusu Selin Kandiyoti’nin ‘2019 yazına damgasını vuran olaylar’ adlı bilgilendirici olduğu kadar eğlendirici de olan sunumu büyük keyif ile izlendi. Ardından Tünel’in Ucu adlı köşenin çizeri İzel Rozental her zamanki hiciv dolu anlatımı ve barkovizyon eşliğindeki sunumuyla güne damgasını vurdu. 

İzzet Keribar’ın objektifinden ‘AFRODİSİAS’

Ödüllü Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar’ın ‘Afrodisias’ın Büyülü Dünyası’ adlı sergisi 6 Kasım Çarşamba günü fotoğraf severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Geyre Vakfı Afrodisias Kazıları Yönetim Kurulu sponsorluğunda FMV Galeri Işık’ta gerçekleşecek olan sergi 23 Kasım’a kadar ziyarete açık olacak.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS2

Tünelin Ucu İzel Rozental

Tünelin Ucu İzel Rozental

Mozotros Ailesi-İrvin Mandel

Mozotros Ailesi-İrvin Mandel