kanada REklam

Hitler selamı ile biten ölüm tehditleri alan Alman politikacıya polis koruması

Hıristiyan Demokrat Birliği Türingiya Eyaleti lideri Mike Mohring, 27 Ekim´de yapılacak eyalet seçimleri öncesi polis korumasına alındı.

Alman Şansölyesi Angela Merkel'in partisi Hıristiyan Demokrat Birliğinden Mohring'in yaklaşan eyalet seçimleri öncesi Hitler selamı ile biten ölüm tehditleri aldığını açıklamasının ardından polis harekete geçti.

Alman polisi, aşırı sağcı ve neo-Nazi olduğundan şüphelenilen gruplar tarafından eğer seçimler için kampanya yapmaya son vermezse ‘boynunu vurmak’ ve ‘mitinglerinden birine bombalı saldırı yapmak’ ile tehdit edilen Mike Mohring'in koruma altına alındığını bildirdi.

Mohring geçtiğimiz günlerde, Devlet Darbe Orkestrası Müzisyenleri imzasıyla gönderilen ve Hitler selamı ile sona eren bir elektronik posta almıştı. Mesajı gönderenler kendilerini "küresel bağlantıları olan aşırı sağcı grup" olarak tanımlıyordu.

Mohring, kendisine gönderilen mesajı sosyal medya hesabından "Nefret için yer yok. Şiddete yer yok. Aşırılıkçılara yer yok. Naziler için yer yok. Korku kazanmamalı" diyerek paylaşmıştı.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın