1 Haziran 2020 Pazartesi 19:25

ABD’den Türk doktora Tıpta Öncülük Ödülü

ABD’nin önde gelen tıp kuruluşlarından olan Cedar Sinai tarafından verilen, tıp alanının en önemli ödüllerinden biri olan ‘Tıpta Öncülük Ödülüne, Türk Doktor Moshe Arditi layık görüldü.

Dünya 1246 görüntüleme
23 Ekim 2019 Çarşamba

ABD’nin önde gelen tıp kuruluşlarından olan Cedar Sinai tarafından verilen, tıp alanının en önemli ödüllerinden biri olan ‘Tıpta Öncülük Ödülü’ne, Türk Doktor Moshe Arditi layık görüldü.

1981 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra ABD’de 31 senedir çocuk hastalıkları konusunda çalışan, 21 senedir İmmünoloji Bölüm Başkanlığı ve Salgın Hastalıklar Dairesi yöneticiliği yapmakta olan Moshe Arditi’ye ABD’nin önde gelen tıp kuruluşlarından olan Cedar Siani tarafından, tıp alanının en önemli ödüllerinden biri olan ‘Tıpta Öncülük Ödülü, özel bir törenle verildi.

Törene tıp çevrelerinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz ve Arditi’nin Türkiye’den ailesi de katıldı. 30 yıldan uzun bir süre alanında başarı göstermiş, tıpta kullanılır yeniliklere imza atan ve ardından gelen kuşakların eğitimine katkıda bulunan kişilere verilen bu ödül, Arditi ile ilk defa bir Türk doktoruna verilmiş oldu. Arditi “Bu ödül ile gurur duyuyorum” dedi.

Arditi, özellikle pediatri alanında yaptığı çalışmalar ile tanınıyor. Uzun süredir üzerinde çalıştığı ve çocuklarda tanı ile tedavisinde geç kalınması ile kalp rahatsızlıklarına sebep veren Kawasaki Hastalığının tedavisi üzerine yakın zamanda başlattığı insan üzerinde uygulanan klinik çalışmalar dünya tıp çevresinde dikkat çekiyor.

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR