3 Haziran 2020 Çarşamba 18:34

Hitler gibi giyinen Yahudi Yönetmen

Nefret suçu ve ırkçılığa karşı, Hitler Almanya’sı ile alay eden ‘Jojo Rabbit’ filminin yönetmeni Taika Waititi, çekimler sırasında ilk defa rol gereği Hitler gibi giyindiğinde nasıl utandığını basınla paylaştı.

Dünya 1982 görüntüleme
22 Ekim 2019 Salı

Nazizmin en güçlü olduğu 2. Dünya Savaşı yıllarında Hitler kültürü ile alay eden Yönetmen, filmi ile gurur duyduğunu ancak film gereği Hitler gibi giyindiğinde kendini bir garip hissettiğini, utanç duyduğunu belirtti. 

Jojo Rabbit, Hitler gençliğinden bir çocuğun annesinin bir Yahudi kızı Nazilerden sakladığını öğrenmesinin hikayesini anlatıyor.  Nazi gençliğine bağlı olan çocuk bu gerçeği öğrendiğinde kararsız kalır, çünkü  çocuğun hayali arkadaşı bizzat Hitler’in kendisidir.  Daha evvel Thor filmini yöneten Waititi, bu filmde  çocuğun hayali arkadaşı Nazi diktatörü canlandırıyor. 

Yönetmen Waititi, Hitler kostümü içinde neler hissettiğini şu ifadeler ile paylaştı: “Oynadığım karakter aslında 10 yaşındaki bir çocuğun hayalinde yarattığı Hitler. Önce utandım ancak sonra Hitler’e sahip olduğumu, onu güçsüz kıldığımı düşündüm. Utancım geçti. Artık Hitler’i ben kontrol ediyordum, onu istediğim kadar komik duruma düşürebilirdim…” 

Filmde Yahudi asıllı Scarlett Johansson’un yanında Sam Rockwell de rol alıyor.

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS2

Mozotros Ailes - İrvin Mandel

Mozotros Ailes - İrvin Mandel

Tünelin Ucu- İzel Rozental

Tünelin Ucu- İzel Rozental