3 Haziran 2020 Çarşamba 19:36

Yahudi Toplumundan kısa kısa: Tarihi İtalyan Sinagogunda Sukot

13 Ekim Pazar akşamı, Tarihi İtalyan Sinagogunda (Kal De Los Frankos) keyif dolu bir Sukot gecesi yaşandı.

Toplum 1219 görüntüleme
16 Ekim 2019 Çarşamba

Dualar ve hep birlikte söylenen şarkılarla herkesin coştuğu kutlamaya Alef Kadınlar Kolu Janet Bensusan, arkadaşları ve piyanist Renan Koen’in yanı sıra Çek Başkonsolosu Jiri Cistecky katıldılar.

Sinagog Gabayı Michel Horada Sukot bayramı ile ilgili bilgilendirici bir konuşma gerçekleştirdi. Horada sözlerine şöyle son verdi: “Sukot Tanrı’nın hâkimiyetini kabul ederken zevk ve sevinci yaşamaya en açık olduğumuz dönemdir. Bu bağlamda bu Sukot Bayramı’nda hepimize büyük bir aydınlanma ve neşeli bir kutlama nasip olsun.”

Sukot kutlaması sinagog yahidlerinden Davit Kohen’in verdiği seuda ile son buldu.

MÜZEDE PAZAR ETKİNLİKLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

20 Ekim Pazar günü Boğaziçi Mezunlar Korosunun sunacağı ‘İnsanın Şiir halleri’ adlı konser 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesinin düzenlediği ‘Müzede Pazar Etkinlikleri’ kapsamında Ulus Amram Oditoryumunda gerçekleşecek. Şef A. Mahmut Abra yönetimindeki koroya piyanoda Güneş Yakartepe, çelloda Furkan Demir eşlik edecekler. Melihat Gülses ve Seran Bilgi de konuk sanatçı olarak konserde yer alacaklar.

 

RENAN KOEN, HEMDAT İSRAEL  SİNAGOGUNDA KONSER VERECEK

24 Ekim Perşembe günü Holokost’u Anma Piyano konserinde Piyanist, Besteci, Soprano ve Müzikterapist Renan Koen, sanatçı Jiri Hrubi ile birlikte Haydarpaşa Hemdat İsrael Sinagogunda müzikseverlerle buluşuyor. Konsere katılmak isteyenlerin önceden LCV yapmaları gerekmekte.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS2

Mozotros Ailes - İrvin Mandel

Mozotros Ailes - İrvin Mandel

Tünelin Ucu- İzel Rozental

Tünelin Ucu- İzel Rozental