7 Haziran 2020 Pazar 08:25

BİFO sezonu Ray Chen ile açıyor

Tuna SAYLAĞ Sanat 1194 görüntüleme
8 Ekim 2019 Salı

Şef Sascha Goetzel tarafından yönetilen Borusan Filarmoni, sezon açılışını 17 Ekim akşamı klasik müziğin yıldızlarından keman sanatçısın Ray Chen ile yapıyor. On yıl kadar önce Yehudi Menuhin ve hemen ardından Queen Elisabeth keman yarışmalarını kazanan Chen, yoğun turne ve kayıt çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Lütfi Kırdar’da gerçekleşecek konserde Beethoven, Mendelssohn, Berlioz, Dukas ve Nielsen’in eserlerinden oluşan bir repertuvar seslendirilecek. Konser öncesinde Serhan Bali Dolmabahçe Salonunda bir söyleşi gerçekleştirecek.

‘OMAR VE BİZ’ 35.Uluslararası  HAYFA FİLM FESTİVALİNDE

Yönetmenliğini Maryna Er Gorbach ve Mehmet Bahadır Er’in yaptığı ‘Omar ve Biz’, festival yolculuğuna 12-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Hayfa Uluslararası Film Festivali’nin Uluslararası Ana Yarışmasında devam edecek. Cannes, Berlin, Venedik, San Sebastian gibi festivallerden ödülle dönen filmlerin olduğu etkinlikte, Polonyalı Yönetmen Krzysztof Zanussi Jüri başkanı olarak görev alacak.

Unpaid Beauty

Arnavutköy Art Gallery, Doğan Soysal’ın son dönem İstanbul resimlerinden oluşan ‘Unpaid Beauty’ adlı suluboya resim sergisine19 Ekim’e dek ev sahipliği yapıyor. Arthouse Istanbul danışmanlığında düzenlenen sergi adını, İstanbul için Tevfik Fikret’in ‘Hüzünlü Orospu’, Yahya Kemal’in ‘Bin Kocadan Arta Kalan Bakire’ ve Aydın Boysan’ın ‘Hakkı Ödenmeyen Fahişe’ benzetmelerinden alıyor. İstanbul’u her yönüyle betimleyen sanatçı, izleyicileri zaman ve mekân sınırlarına aldırmadan ışık ve renk tonlarının yarattığı çarpıcı kontrastları keşfetmeye davet ediyor.

‘Öz/Çeviri-m’ Akbank Sanat’ta devam ediyor

Akbank Sanat, yeni sezonda kapılarını Hintli çağdaş sanatçı Sudarshan Shetty’nin dönüşüm kavramına ve katmanlarına odaklanan ‘Öz/çeviri-m (Self/trans-lation)’ başlıklı sergisiyle açtı. 31 Ekim’e kadar devam edecek etkinliğin küratörlüğünü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman yaptı. Sergide heykel, yerleştirme ve video eserler, dönüşümün kültürel gerçekliğini gündemine alıyor.

Simya Galeri Kültür-Sanat Meraklıları İçin Hazır!

İstanbul’un en kaliteli kültür-sanat mekânlarından biri olan Ortaköy’deki Simya Galeri, bu sezon da kapılarını açtı. Birbirinden ilginç seminerlerin gerçekleşeceği merkezde, konuların uzmanları katılımcıların bilgi dağarcığında yepyeni ufuklar açarak onları manen zenginleştirecek.

Çağdaş Felsefe ve Sanat İlişkisi’nde Dr. Özge Ejder; Sanat Tarihi Okumaları’nda Doç. Dr Serap Yüzgüller; Okumak İstediklerimiz’de Asuman K. Büke ve Delilik Foucault’da Doç. Dr. Ferda Keskin ekim ayı boyunca seminerler verecek. Bunların yanı sıra Contemporary Art (İngilizce) Lewis Johnson; Takı ve Heykel Atölyesi, Sabrina Fresko; Kuramlar, Metinler ve Çağdaş Sanat, Emre Zeytinoğlu; Modern Sanat, Yalçın Sadak; Yeniçağ Tarih & Felsefesi, Seda Binbaşgil; Sinema ve Felsefe Çalışmaları seminerleri de Doç. Dr. Zeynep Talay Turner tarafından sunulacak. Kayıtlar başladı.  www.simyagaleri.com

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS2

Mozotros Ailes - İrvin Mandel

Mozotros Ailes - İrvin Mandel

Tünelin Ucu- İzel Rozental

Tünelin Ucu- İzel Rozental