28 Şubat 2020 Cuma 09:31

Birleşik Arap Emirlikleri ve Hahamlar Antisemitizme karşı birlik oldu

Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupa Hahamlar Konfederasyonu Avrupa’da ve dünyada yükselen Yahudi düşmanlığına karşı savaşmak için karar aldı.

Dünya 1184 görüntüleme
12 Eylül 2019 Perşembe

Dinler arasında kardeşliği de misyon edinen organizasyonun ilk temelleri geçtiğimiz hafta Moskova’da gerçekleşen dini liderler konferansında atıldı.  Konferansa katılanlar arasında Rusya Yahudi Cemaatleri Birliği Başkanı Anna Bokshitskaya ve Rusya Müftüler Birliği Başkanının Danışmanı  Ferit Assadulin de vardı.

Dünyanın dört bir köşesinden ve  farklı inançlardan gelen din adamları konferansta nefret suçlarına karşı her cemaatte nasıl farklı tedbirler alınması gerektiğini tartıştı.

Toplantıya  katılan Avrupa Hahamlar Konfederasyonu Başkanı Rav Pinchas Goldschmidt, basına yaptığı açıklamada, toplantıdan çıkan birlik mesajından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Goldschmidt, Antisemitizm’e karşı savaş için alınan kararı bir devrim  tarihi bir dönüm noktası olarak  niteledi.  Alınan karar gereği kasım ayında yapılacak bir toplantıda tüm temsilciler bir araya gelerek hazırlanacak  ortak planı ve deklarasyonu imzalayacak.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın