UÖMO yepyeni projeler ile eğitime başladı

Ulusal ve uluslararası platformlarda kalıcı öğrenmeyi destekleyen, yaratıcılığı ön plana çıkaran, modern ve çağdaş fırsatlar sunan, fark ve farkındalık yaratan çalışmalarla ön plana çıkan Ulus Özel Musevi Okulları, yenilenen lise kütüphanesi, anaokulu bahçesi, ilköğretim oyun alanları, atölyeleri, Amram Oditoryum fuayesi ile 4 Eylül Çarşamba günü yeni eğitim-öğretim yılına ‘merhaba’ dedi.

UÖMO yepyeni projeler ile eğitime başladı

Farklı saatlerde gerçekleşen törenlerde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine, okul müdürleri, vakıf yöneticileri ‘başarıyı yakalamak ve sürdürmek’ üzerine motivasyon veren konuşmalar yaptılar.

İlkokulun en yeni öğrencileri olan 1.sınıflar alkışlar eşliğinde sahneye alındı.

İlkokul töreninin açılış konuşmasını yapan ve yaz dönemi boyunca öğrencilere daha çağdaş mekanlarda eğitim fırsatı sunmak ve yeni projeleri hayata geçirmek için sıkı bir tempoda çalıştıklarını ifade eden İlkokul Müdürü Selen Yıldırım öğrencilerine şöyle seslendi: “Sizleri öğrenme becerileri gelişmiş, kendini ifade yeteneğine sahip, özgüvenli, teknolojiye hâkim, ulusal ve uluslararası değerlere sahip, kültürel değerlerinin farkında, sorumluluklarının bilincinde, üretken ve yaratıcı bireyler olarak yetiştirmek için çalışıyor, sürekli eğitimler alıyoruz. Sizlerin sadece yaşadıkları toplumda değil, uluslararası platformlarda da başarılı ve aranan bireyler olarak yetişmesi için tüm olanaklarımızı kullanıyoruz. Sizleri teknolojide, spor ve sanatta da başarılı bireyler olarak yetiştirmeyi istiyoruz” diyerek öğrencilerini yepyeni bilgiler, beceriler kazanacakları, yaratıcı, keyifli bir eğitim yılının beklediğini söyledi. UÖMO Orkestra öğretmenlerinin sunduğu mini konser güne damgasını vurdu.

Ortaokul töreninde, Jinet - Sami Eskenazi Ortaokul Başarı Ödülü,  FKD Ortaokul ILC (Intensıve Language Class) Ödülü, Cambridge ESOL Sınavları Başarı Belgeleri dağıtıldı.

Okul Müdürü Zeynep Adıgüzel açılış konuşmasında öğrencilerine “Başarı, insanın kendini zorlaması, seçtiği alanda çok iyi olma kararlılığını ve sabrını göstermesiyle elde edilir. Bugünden itibaren yapacağınız tüm çalışmaların, elde edeceğiniz tüm başarıların yarınınızı hazırladığını, bugün alacağınız kararlar konusunda çok dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın” diyerek seslendi. UÖMO Ortaokulu olarak öğrencilerini nereye gittiğini bilen, aydın, erdemli, mutlu bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Adıgüzel, bu süreçte öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerini takip etmede velilerin desteğinin önemini vurguladı ve okul yöneticileri, öğretmenleri, rehber danışmanlarıyla işbirliği içinde olmalarını tavsiye etti. 

Adıgüzel’in konuşmasının ardından sahneye 2019 Lise Giriş Sınavı’nda yüksek puan alarak UÖML’de eğitimine %80 Başarı Bursu ile okumaya hak kazanan Mia De Bayar, Jinet - Sami Eskenazi Ödülü’nü almak üzere sahneye davet edildi. Ödülünü alan De Bayar teşekkürlerini ifade eden bir konuşma yaptı. 5. Sınıf-Intensive Language Class’ta 634 saatlik İngilizce eğitimini başarıyla tamamlayan ve British Council KET Sınavı’nda en yüksek puanı alarak FKD / Ortaokul ILC Ödülü’ne layık görülen Eran Tekok  arkadaşlarının alkışları eşliğinde ödülünü FKD Hanımlar Kolu üyelerinden aldı.

Törene ESOL Başarı Sertifikalarının dağıtılması ile devam edildi. British Side tarafından uygulanan ve İngilizce okuryazarlık seviyesini değerlendiren Cambridge ESOL Sınavları başarı grafiğinin her yıl bir üst seviyeye çıktığını ve bu sınavların öğrencilerin dil eğitiminde önemli bir yol haritası olduğunu ifade eden UÖMO Ortaokulu İngilizce Bölüm Başkanı Aylin Kan öğrencilerini sahneye davet ederek başarı sertifikalarını sundu.

Lise töreninde, Albert Levi Başarı Ödülleri’ni, Jinet - Sami Eskenazi Ödülleri’ni, Yusuf De Eskinazis Matematik Ödülü’nü almaya hak kazanan öğrenciler UÖMO’dan mezun olmanın gururunu anlatan konuşmalar yaptılar.

Töreninin açılış konuşmasını yapan Lise Müdürü Funda Kara öğrencilerine ve salondaki konuklara 2019 mezunlarının yurtiçi ve yurtdışında yerleştiği üniversiteler hakkında bilgiler verdi. UÖML mezunları olarak aldıkları güçlü eğitim ve değerlerle dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar başarılı olacaklarına inandığını ifade etti. Kara’nın konuşmasının ardından geleneksel başarı ödülleri dağıtıldı.  2019 Jinet - Sami Eskenazi Ödülleri’ni Üniversite Giriş Sınavı sonuçlarına göre,  fen alanında en fazla net yapan Mert Bahar, sosyal alanında yüzdelik dilimde en önde olan Eren İsak Roso ve Türkçe’de en fazla net yapan Sandra Vanştayn aldı. Üniversite sınavında en fazla Matematik netini yapan Marsel Tovi de Yusuf De Eskinazis Matematik Ödülü’ne layık görüldü.

Anaokulu öğrencileri de yepyeni bahçelerinde, öğretmenleri ve aileleri ile birlikte, keyifli oyunlarla yeni bir eğitim yılına başladılar.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın