Meksikalılara destek için gösteri yapan Yahudi grubun üstüne güvenlik kamyonu sürüldü

ABD’nin Rhode Island bölgesinde Göçmenlik Bürosu Tutukevinin önünde Trump’ın göçmenlik siyasetini eleştiren bir grup protestocunun üstüne kamyon sürüldü. Olayda, basına yansıyan haberlere ve görgü tanıklarının ifadesine göre mucize eseri kimse ciddi yaralanmadı.

Meksikalılara destek için gösteri yapan Yahudi grubun üstüne güvenlik kamyonu sürüldü

14 Ağustos günü meydana gelen olayda protestocuların Göçmenlik Bürosu Tutukevi’nin ( ICE) otopark girişini işgal ettikleri, kamyonun da tesiste çalışan bir güvenlik görevlisi tarafından kullanıldığı belirtildi.   Kamyonun yaklaşık saatte yaklaşık  20 kilometre hızla kalabalığı yarmak istediği ardından kaçışan protestocuların üstüne biber gazı da sıkıldığı gelen haberler ardında. 

Protesto, Never Again Hareketi grubu tarafından yapıldı. Never Again ifadesi 2. Dünya Savaşı’nda  Yahudi soykırımını hafızlara getiren bir motto. Never Again veya Türkçesi ile Bir Daha Asla kavramı böyle bir trajedinin tekrardan yaşanmaması için alınacak tedbirlere işaret ediyor.  2. Dünya Savaşı yıllarında Yahudi milleti Avrupa’daki Nazi işgalinden ve mutlak bir ölümden kaçarken, ABD dahil birçok devlet kapılarını mültecilere kapamıştı.  Never Again hareketi de bugün benzer muamelenin ABD’de çoğu Meksikalı göçmenlere yapıldığını belirterek ABD siyasetini protesto ediyor.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın