4 Temmuz 2020 Cumartesi 03:03

Burgazada Tatilevi sezon açılışı gerçekleşti

Kabalık bir katılımcı topluluğu ile birlikte gerçekleşen Burgazada Tatilevi açılışı, birlik ve dayanışmanın başarılı bir örneği olarak hafızalarda yer etti.

Toplum 2019 görüntüleme
17 Temmuz 2019 Çarşamba

Büyükada Kaymakamı Mustafa Ayhan, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, Hahambaşı Rav İsak Haleva, konsolosluk yetkilileri, Büyükada Hesed LeAvraam Sinagogu Başkanı Kurtuluş Morhayim ve yetkilileri, Aşkenaz Cemaati Başkanı Bünyamin Poluman ve birçok kurum, dernek başkanlarının katılımı ile gerçekleşen Burgazada Tatilevi açılışı, birlik ve dayanışma konusunda örnek teşkil ederek hafızalarda yerini aldı.

14 Temmuz Pazar günü düzenlenen açılışta; hoş geldiniz konuşmasını yapan Moris Kohen, kürsüye sırasıyla Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ü, Adalar Kaymakamı Mustafa Ayhan’ı ve Hahambaşı Rav İsak Haleva’yı davet etti.  Robert Sason’un sunuculuğunu üstlendiği etkinlik, birlik, beraberlik ve dayanışma temennilerinin ardından leziz ikramlarla devam etti.

1954 tarihinden beri faaliyette olan yaz kampında çocuklara yönelik resim, heykel, fotoğraf gibi sanatsal eğitimler, bisiklet, yüzme gibi spor çalışmaları, kutu oyunları, perküsyon ve Lego gibi el ve akıl becerilerini geliştiren aktiviteler, hala ekmeği yapımı ve boyama gibi kültürel etkinlikler yapılıyor.

Bu etkinliklerin düzen ve uyum içinde gerçekleşmesini sağlayan, tesisin her türlü eksikliklerini tamamlayan, devamlı kontrol ve ilgisini sağlayan Burgazada Tatilevi Başkanı Moris Kohen, yardımcısı Sandra Yurgaf ve komisyon arkadaşlarının bu yaratıcı ve geliştirici faaliyetler için yaptıkları çalışmalar büyük takdir hak ediyor. Onlara ek olarak Burgazada Tatilevi çocukları, İnci Kaspi’nin yöneticiliği altında neşeli, düzenli, hem eğitici hem de eğlenceli bir kamp dönemi yaşıyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HUKAT i BALAK

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL