13 Temmuz 2020 Pazartesi 17:38

Avrupa’da final oynayan Ragbi Milli Takımı yurda döndü

Spor 1265 görüntüleme
12 Haziran 2019 Çarşamba

Avrupa Erkekler 7’li Ragbi Konferans 1 Turnuvasında tarihte ilk kez final oynayarak turnuvayı ikinci tamamlayan Ragbi Milli Takımı, yurda döndü.
Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Avrupa Erkekler 7’li Ragbi Konferans 1 Turnuvası’nda tarihte ilk kez finale kalarak turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Türkiye Ragbi Milli Takımı, müsabakanın ardından yurda döndü. Finali oynamanın yanı sıra elde edilen başarıyla Türkiye, ragbi sporunda bir üst lige de çıktı.


Ngue: “Türkiye’de Ragbi, uluslararası alanda iyi bir yere gelecek”

Ragbi Milli Takımının Kamerun asıllı antrenörü Chekokee Sylvain Ngue de Türkiye’de ragbi sporunun gelecek yıllarda gelişim göstermesini beklediğini belirterek, “Bu sonuç için üç senedir çalışıyoruz. Finale kadar çıktık. Macaristan bizden daha iyiydi. Biz de şu an doğru yerdeyiz. Türkiye’de çok genç, zeki ve güçlü çocuklar var. Liselerde ve üniversitelerde şu anda sporcularımız var. Gelecek için bu güzel bir şey. Federasyonla bunlara odaklanmamız gerekiyor. Antrenör ve hakem konusunda da çalışmalar yağacağız. Eminim Türkiye’de Ragbi, 10 yıldan kısa bir sürede uluslararası alanda çok iyi bir yere gelecek” değerlendirmesinde bulundu.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR