30 Mayıs 2020 Cumartesi 01:01

Tahran İsrail’i, İran’ı yok etmeye çalışmakla suçladı

Geçmişte İran’daki radikaller İsrail’i haritadan silmekle tehdit etmişti. Bu sefer tersi oldu; İran, İsrail’in ülkeyi yok etmekle tehdit ettiğini iddia etti.

Dünya 2071 görüntüleme
11 Haziran 2019 Salı

İran’ı ziyaret eden Alman Dışişleri Bakanı Heiko Mass ile ortak bir basın toplantısı yapan İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu, İran’ı yok etmeye yönelik tehdit etmekle suçladı. Zarif şunları ifade etti: “Nükleer silahlara sahip olan ülkenin Başbakanına sormalısınız…Netanyahu, İsrail’in nükleer tesislerinin önünde yaptığı konuşmada İran’ın yok edilmesinden bahsediyor.”

Zarif’in sert açıklamasının Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu IAEA’nın İran’ın nükleer zenginleştirmeye yeniden başladığı duyurusundan hemen sonra gelmesi dikkat çekiyor.

Netanyahu’nun Zarif’in suçlamalarına cevabı ise şöyle oldu: 

“Yine yalan söylüyor. Esas her zaman İsrail’i açıkça yok etmekle tehdit eden İran’dır. İran, Suriye’de askeri yığınak yapmaya devam ediyor. IAEA’nın raporlarında yine nükleer çalışmaları arttırdı. Tekrar söylüyorum: İsrail asla İran’ın nükleer silah yapmasına ve İsrail ve Dünyayı tehdit etmesine  izin vermeyecektir.”

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR