kanada REklam

Kuzey Carolina Üniversitesinde antisemitizm

Kuzey Carolina Üniversitesinin kütüphanesinde antisemit broşürler bulundu. Denver’de de bir orta eğitim kurumunun bahçesinin yakınında da toprağa kazınmış gamalı haç bulundu.

Broşürlerde güya “iyi Amerikalıları köleleştirmek ve öldürmek için gizli bir Yahudi planının olduğu” belirtiliyor.   

Broşürlerde, adı “Şeytani gizli Yahudi Planı” olarak geçen planı engellemek için herkesin çaba göstermesi gerektiği tavsiye ediliyor.  Üniversite Öğretim Üyesi Kevin Guskiewicz basına yaptığı açıklamada, söz konusu broşürlerden dolayı şoke olduğunu, broşürlerin Yahudi öğrenciler için bir taciz olduğunu belirtti.   

Guskiewicz ayrıca,  böylesi bir davranış içinde olanların üniversitenin değerleri ile uyuşamayacağını, her öğrencinin üniversitede her tür ayırım ve tacizden uzak eğitime hakkı olduğunu ifade etti.  

Denver’de de antisemit saikli bir vandalizm ortaya çıktı. Ellis Orta eğitim kurumunun bahçesine Nazi sembolü bir gamalı haç çizen kimliği belirsiz kişiler, daha sonra çizginin üzerine benzin döküp yaktı.

Yanan asfalt, üstüne gamalı haç kazınmış gibi bir hal aldı.  Okul müdürü tüm öğrenci velilerime gönderdiği mektupta nefret söylemi olan davranışı kınadı.

Okul yönetimi saldırıyı kamu otoritesi, ADL ve itfaiyeye de rapor etti. İtfaiye olayı aynı zamanda kundakçılık olarak soruşturuyor.  Bir Yahudi kuruluşu olan ADL, dünyadaki her tür ırkçılık, yalan propaganda ve şeytani komplo teorileri ile mücadele ediyor.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın