30 Mayıs 2020 Cumartesi 02:22

Dutch Ding-a Dong başlıyor!

Zorlu PSM ve Hollanda Başkonsolosluğunun ortak girişimiyle 17 Nisan - 2 Mayıs arasında düzenlenecek Dutch Ding-a Dong Festival, yükselen Hollandalı gruplar için yeni bir platform oluştururken Hollanda müziğinin eski ve yeni jenerasyonunu bir araya getiriyor.

Tuna SAYLAĞ Sanat 1312 görüntüleme
10 Nisan 2019 Çarşamba

 

 Festivalin ilk konukları, 17 Nisan’da Zorlu Studio’da sahne alacak olan, son yılların en başarılı Hollandalı grubu Rosemary & Garlic ve kendine özgü bir sesi, eşsiz kompozisyonları  ile Amsterdam doğumlu müzisyen Pitou olacak. 

İstanbul Resitallerinde, PİYANİST STEPHEN KOVACEVİCH KONSERİ

Sakıp Sabancı Müzesi ‘the Seed’, günümüzün efsanevi piyanistlerinden Stephen Kovacevich’i 12 Nisan akşamı ağırlıyor. 11 yaşından beri sahnelerde olan Amerikalı sanatçı, hem müzikal anlamda hem de teknik olarak risk almaktan korkmayan cesur bir piyanist olarak biliniyor. Özellikle Beethoven, Brahms, Mozart ve Chopin yorumlarıyla hayranlık uyandıran Kovacevich, uzun yıllardır klasik müziğin uluslararası arenasında büyük orkestralar ve önemli şeflerle aynı sahneyi paylaşıyor. Konserde Bach, Beethoven ve Schubert’en eserler seslendirecek. 

11. YILINDA İSTANBUL ULUSLARARASI EDEBİYAT FESTİVALİ

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali (İTEF) 18 – 22 Nisan tarihleri arasında ‘Dalgakıran Edebiyat’ teması ile 11. yılını kutluyor. Festival bu yıl, 20 yazar, 15 edebiyat profesyoneli, moderatörler, çizer ve çevirmenler ile birlikte söyleşiler, etkinlikler, atölyeler, konserler ve edebiyat partileri düzenlenecek.

20 Nisan akşamı, Yapı Kredi Bomontiada’da, Aslı Perker, Hande Birsay, Hakan Günday ve Tuna Kiremitçi gibi yazarların DJ’lik yapacağı bir konser gerçekleşecek. Bu yıl ayrıca, ‘Dijital Dalgakıranlar’ adı altında, Keçi Edebiyat, İyi Kitap ve k24 gibi dijital mecraların da yer alacağı festival, Georgi Gospodinov, Ruth Ware, Paolo Peretti, Gabor T. Szanto, Luke Frostick gibi farklı ülkelerden yazarların yanı sıra Türkiye’den Azra Kohen, Buket Uzuner, Burhan Sönmez, Yekta Kopan, Murat Menteş ve Şebnem İşigüzel gibi isimleri konuk edecek.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR