4 Temmuz 2020 Cumartesi 02:51

Disney’in ilk Yahudi prensesine Mazal Tov!

80 yıllık tarihinde Disney ilk kez bir Yahudi prenses kullandı.

Kültür 2071 görüntüleme
16 Ocak 2019 Çarşamba

Ülkemizde geçen hafta gösterime giren ‘Ralph Breaks the Internet’ adlı Disney animasyonunda Vanellope Von Schweetz’ini seslendiren Sarah Silverman karakterin Yahudi olduğu açıkladı. ‘Wreck-it Ralph’ adlı yapımın devamı niteliğindeki filmde karakterin Yahudiliği ile ilgili herhangi bir gönderme bulunmasa da Silverman’ın hayat verdiği atılgan ve cesur prensesin Yahudi olduğunu filmin yönetmenleri Rich Moore ve Phil Johnston da onayladı.

Filmin turnesi kapsamında Yahoo’ya bir röportaj veren Silverman, “Vanellope’un Yahudi olduğunu söylüyorum, kimse inkar etmiyor, o yüzden öyle” derken ispatı sorulduğunda, “Bana çok benziyor; enerjik, aklına geleni söyleyen ve ısrarcı bir tip” şeklinde cevapladı.

Moore bu demece kesinlikle katıldığını belirtiyor, Johnston ise net bir şekilde “Vanellope kesinlikle anime bir Yahudi prensestir” diyor.

Sarah Silverman daha önce 8 Mart Kadınlar Günü’ndeki bir tweet’inde Von Schweetz’in Yahudi olduğuna işaret etmişti. Disney’in farklı etnik kökenli prenseslerin resminin altında yazan “Kadınlar Günü için yol açın” tweetine yanıt olarak, “Yeşil şapkalı, saçına şeker yapışmış küçük Yahudi kızı unuttunuz” yazmıştı.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HUKAT i BALAK

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL