7 Haziran 2020 Pazar 00:04

İDOB Modern Dans Topluluğu Elektronika´yı sunar

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin Modern Dans Proje Grubu 5 Aralık’ta Süleyman Seba Kültür Merkezi (eski Fulya Sanat Merkezi) ‘ELEKTRONİKA’ ile prömiyer yapıyor.

Tuna SAYLAĞ Sanat 1836 görüntüleme
28 Kasım 2018 Çarşamba

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin Modern Dans Proje Grubu 5 Aralık’ta Süleyman Seba Kültür Merkezi (eski Fulya Sanat Merkezi) ‘ELEKTRONİKA’ ile prömiyer yapıyor. Elektronika’da üç eser bulunuyor: Topluluk dansçı ve koreograflarından Evrim Akyay’ın dans grubu için yaptığı çalışması olan HADİ; Türk asıllı İhsan Rüstem’in daha önce AKDENİZ programının içinde sahnelenmiş olan popüler eseri ‘MANTRA’ ve Güney Kore’den, koreograf DongKyu Kim’in özgün parçası HEYECAN. Elektronika programının özelliği, üç eserin de elektronik müzik ile çalışılmış olması ve üç eserin de ‘Modern Dans Topluluğu İstanbul için’ özgün olarak yapılmış olması. Oyun, 9 Aralık’ta ikinci kez sahnelenecek.

Cihat Aşkın ile  Türk Valsleri CRR’de

Değerli keman virtüözü Cihat Aşkın’ın yeni albüm projesi ‘Türk Valsleri’, 13 Aralık’ta Cemal Reşit Rey Konser Salonunda ilk kez seyircinin karşısına çıkıyor.

‘Türk Valsleri’nin düzenlemeleri besteci ve orkestra şefi Oğuzhan Balcı’ya ait. Aşkın’a Göksun Çavdar (Klarnet), Serkan Halili (Kanun), Çağdaş Özkan (Piyano, akordeon) ve Aşkın Ensemble eşlik edecek. 

Kaynak

Galerist öncülüğünde ve Kale Grubu desteğiyle, sanatçı Elif Uras’ın farklı coğrafyaların kültürel izlerinden beslenerek hayata geçirdiği mekâna özgü yerleştirmesi ‘Kaynak’ ile editörlüğünü L. İpek Ulusoy Akgül’ün üstlendiği ve sanatçının son yıllardaki üretimini belgeleyecek kapsamlı monografisi, 24 Kasım-30 Aralık tarihlerinde Galata Rum Okulunun yanındaki tarihi mekânda izleyicilerle buluşuyor.

www.galerist.com.tr

‘INDREAMS’ EKAVART GALERİ’DE

EKAV, Sandra Çavdar ve Koray Ariş’in ‘InDreams’ adlı resim ve heykel sergisine 27 Kasım 2018 - 5 Ocak 2019 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

 Sanat olgusunu duyularla izlemenin ötesinde, kalıcı bir izlenim bırakacak şekilde düzenlenmiş serginin küratörlüğünü, Osman Çarmıklı üstleniyor. Sanatçıların yapıtlarının tınılarıyla algılanabilmesi, rüya dünyasına girebilmek ve seyredenlerin belleklerinde yer edebilmek için yapılan müzik, ışık ve görsel katkılar farklı bir sanatsal deneyim yaşatıyor.

 

Turan Aksoy


‘SANDIĞIN GİBİ DEĞİL’

Odeabank’ın sanat platformu O’Art, yeni sezondaki ilk sergisinde çağdaş sanatın önemli isimlerinden Turan Aksoy’u ağırlıyor. Aksoy’un sanatsal üretiminde ortaya çıkan karşıtlıkların yarattığı ikilemlere odaklanan, ‘Sandığın Gibi Değil’ adlı sergi, Begüm Alkoçlar’ın küratörlüğünde ve Banu Bilen’in sanat danışmanlığında 22 Kasım 2018 - 5 Ocak 2019 tarihleri arasında O’Art sanat platformunda (Odeabank Etiler Şubesi 2’inci katı) görülebilir.

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS2

Mozotros Ailes - İrvin Mandel

Mozotros Ailes - İrvin Mandel

Tünelin Ucu- İzel Rozental

Tünelin Ucu- İzel Rozental