Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kavala’nın arkasında Macar Yahudi’si Soros var”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halihazırda tutuklu olan Osman Kavala’nın gezi olaylarını finanse ettiğini, onun arkasında da “Macar Yahudi’si George Soros’un” olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kavala’nın arkasında Macar Yahudi’si Soros var”

Cumhurbaşkanı muhtarlara yaptığı konuşmada isim vermeden Osman Kavala'yı işaret ederek şu ifadeleri kullandı: 

“Gezi olayları tıpkı CHP'nin başındaki zatın kendisi gibi bir projeydi. Bu projenin adı Türkiye'nin ayaklarına yeniden pranga vurma, milletimizin kutlu yürüyüşünü engelleme ihanetidir. Milletimize biçilen kefeni nasıl birliğimizle, kardeşliğimizle parçalayıp attığımızı tarih yazacak. Dün Gezi olaylarını öven, Gezi'ci vandalları yücelten, bunun üzerinden bizi itham eden zırvalar beyan etmiş, Gezi olaylarında teröristlerin finans kaynağı olan bir kişi şu anda içeride. Onun arkasında meşhur Macar Yahudi’si Soros var. 

Bu adam dünyada milletleri bölmekle adeta birilerini görevlendiren parası bol birisi. Türkiye'deki temsilcisi de aynı şekilde babadan zengin, bu imkanlarını bu ülkeyi parçalayıp bölen terör eylemlerine karşı her türlü desteği veren kişi.  Şimdi içeride. Suçu olmayanı niçin kalksın da yargımız içeri alsın? “

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın