9 Temmuz 2020 Perşembe 07:43

Kudüs’te Duterte’ye protesto

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, dört günlük resmi bir ziyaret için gittiği İsrail’de, Devlet Başkanı Reuven Rivlin ve Başbakan Binyamin Netanyahu ile bir araya geldi.

Dünya 968 görüntüleme
5 Eylül 2018 Çarşamba

Ülkesinin İsrail’i ziyaret eden ilk başkanı olan Duterte, İsrailli aktivistler tarafından protesto edildi. Rivlin’in konutu önünde toplanan aktivistler, “Cinayetleri durdur” yazılı pankartlar taşıdı.

Filipinler Başkanlık Ofisinden daha önce yapılan açıklamada, birçok Filipinli işçinin bulunduğu ülkelere yapılan ziyaretin amacının ülkeler arasındaki ilişkileri güçlendirmek olduğu belirtildi. İki ülke arasında 6 ay önce ön silah alım anlaşması yapılmış ve Filipinler’de petrol arama anlaşması yapılmıştı. Her iki anlaşmanın da imzalanması bekleniyordu. “Hitler’in Yahudileri katlettiği gibi eroinmanları da katletmek gerek” sözleri ile dikkat çeken Rodrigo Duterte, Kudüs’te Soykırım Müzesi Yad Vaşem’i de ziyaret etti. Bu sözleri için daha sonra özür dileyen Başkan Duterte, ziyareti sırasında savaşta katledilen 6 milyon için çelenk bıraktı.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR