Dernekler Roş Aşana için hazır

İbrani takvimine göre 5778 yılına girişi simgeleyen Roş Aşana bu sene 21-22 Eylül günleri kutlanıyor. Yeni bir yıla girerken hayır kurumlarımızın hazırladıkları kart ve armağanlar, dost ve akrabalarının bayramını kutlamak isteyenlere birçok farklı seçenek sunuyor.

Dernekler Roş Aşana için hazır

Or Ahayim Hastanesi Vakfı

114 yıldır uzman kadrosu ile her zaman insanlık yararına hizmet veren Balat Or- Ahayim Hastanesi Vakfı Pembe Melekleri, bu yıl bayram için tebrik kartlarının yanı sıra elma reçeli doldurulmuş kâse, çikolata draje, şamfıstık kurabiye, cherry çikolata, portakallı çikolata, kestane şekeri ve şamfıstık krokan ile doldurulmuş farklı şekil ve boyutlarda servis tabakları ile birçok tatlı çeşidinin birlikte sunulduğu özel hediye paketi hazırladılar.

T: (0212) 267 33 22 (Pbx)

F: (0212) 267 33 77

www.orahayim.com

 

Öğrencilere Yardım Derneği Mişne Tora

Birçok öğrenciye eğitim bursları temin ederek onlara manevi ve kültürel destek sağlayan Öğrencilere Yardım Derneği’nin seçenekleri içinde çikolata veya badem ezmesi doldurulmuş hediyelikler, özel şişesinde ev yapımı vişne likörü ve tebrik kartları bulunmakta. Ayrıca ÖYD, bağışlarını mütevazı bir şekilde gerçekleştirmeyi arzu eden bağışseverler için de öğrencilerin başarılarını simgeleyen Takdir ve Teşekkür Belgesi, Özel Ders, Giysi Katkı, Servis Katkı ve Dershane Katkı belgelerinin yanı sıra ‘Eğitim için Elele’ adını verdikleri bir şilt hazırladılar.

T: (0212) 230 90 27 

F: (0212) 241 72 74

e-posta: misnetora@yahoo.com

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın AŞ

Tüm kurum ve derneklerimizin yanı sıra Gözlem Gazetecilik de dostlarınız ve sevdiklerinizin bayramlarını kutlamaya yardımcı oluyor. Sevdikleriniz için kitaplığımızın geniş yelpazesinden tercih edeceğiniz yerli ve yabancı kitaplar, objeler vs. özel fiyatlarla seçenekler arasında. Bunların yanı sıra, 3 aylık, 6 aylık, 9 aylık, 1 senelik Şalom aboneliği de armağan edebilirsiniz.

Or Yom

Yıllarca İhtiyarlara Yardım Derneği ve Barınyurt olarak çalışmalarını sürdüren iki dernek artık tek bir çatı altında ve Or Yom adı altında çalışmalarına devam ediyor. İki kurumun pansiyonerleri ve gönüllülerinin kenetlenmesi ile başlayan bu birliktelik bağışseverlerin de desteğiyle daha da gelişiyor. Or Yom da bayram kartlarının yanı sıra bronz, gümüş, altın, platin sertifikalar ve çeşitli hediyelikler hazırlandı.

T: (0212) 252 40 18-245 67 71 

F: (0212) 245 56 50

e-posta: oryom@oryom.org

 

Matan Baseter

Matan Baseter, yardım ve ilgi bekleyen 270 aile, yaklaşık 800 kişinin, yaşam kalitesini arttırmak amacıyla çalışmalarına yeni yerlerinde devam ediyor. Dernek bu sene bayram için beş farklı yardım paketi sunmakta: Giysi Paketi, Aylık Gıda Paketi, Bayram Gıda Paketi, Bayram Ekstra Gıda Paketi ve Bayram Özel Gıda Paketi. Bu paketler ihtiyacı olanlara ulaşırken yakınınıza da bağışın onun adına yapıldığına dair kart ve sembolik bir hediye gönderiliyor.

T: (0212) 244 13 53  F: (0212) 293 60 22

e-posta:

info@matanbaseter.com

www.matanbaseter.com

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
779