Batya Natan

CNN, Nazi selamını Tweet atan yorumcuyu kovdu

CNN yayın kuruluşu konservatif yorumları ile tanınan Jeffrey Lord’u attığı Nazi selamı içeren Tweet yüzünden kovdu.

CNN, Nazi selamını Tweet atan yorumcuyu kovdu

CNN sözcüsü basına yaptığı açıklamada, Nazi selamının savunulacak hiçbir nedeni olmadığını, dolayısı ile  Jeffrey Lord’un artık CNN için çalışmadığını ifade etti.

Lord, Twitter’dan liberal görüşlü Media Matters for America  adlı kurumu eleştirmiş ve mesajında kurum başkanına ‘Sieg Heil’ şeklinde Nazi selamı göndermişti. 

Lord daha sonra telefonda kendisini arayan basın mensuplarına, mesajı Nazizm’i desteklemek manasında  göndermediğini, prensip olarak bu yüzden kovulmasını kabul edemediğini söyledi. Lord amacının sadece liberal görüşleri destekleyen Media Matters for America  kurumunu alaya almak olduğunu belirtti.  

Lord kendisini arayan AP muhabirine şunları ifade etti: “Bir şeyi kesin olarak söylemem gerekirse, CNN’e ve gazetecilerine büyük saygım var hepsi müthiş kişiler.”  Kendisinin Amerikan Anayasasının savunucusu olarak niteleyen Lord sözlerine şöyle devam etti: “Ancak fikrimce, CNN beni kovarak tümüyle Anayasa’nın ‘First Amendment’ bölümüne karşı bir tutum izlemiştir. Tüm saygımla bunun büyük bir yanlış olduğunu ifade etmek isterim.”

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
714