İngilizler Esma Esad’ın İngiltere vatandaşlığının iptalini istiyor

Bazı İngiliz politikacılar İçişleri Bakanlığına gönderdikleri mektuplarda, sosyal medyada eşi Beşar Esad’ı destekleyen Esma Esad’ın İngiliz vatandaşlığının iptalini istedi.

İngilizler Esma Esad’ın İngiltere vatandaşlığının iptalini istiyor

İngiliz The Guardian Gazetesinin haberine göre, Konservatif Parti Milletvekili   Nadhim Zahawi İçişleri Bakanlığına bir çağrıda bulunarak, Esma Esad’ın eşi Beşar Esad’ın propaganda makinesinin bir parçası olarak niteledi dolayısı ile Suriye hükümetinin insanlık suçlarına ortak olduğunu belirtti. 

Bir benzer talep de Westminister’daki Liberal Demokratlardan geldi. Liberaller, İngiliz İçişleri Bakanı Amber Rudd’a yazdıkları mektupta, sosyal medyada yazdıklarından sonra Esma Esad’ın vatandaşlığının iptal edilmesinin tartışmaya açılması gerektiğini belirtti. 

Liberaller mektupta, Esma Esad’ın bir İngiliz vatandaşı gibi davranmadığını, neredeyse eşi Beşar Esad’ın sözcülüğünü yaptığını ifade etti.  Suriyeli bir aileden gelen 41 yaşındaki Esma Esad, İngiltere’de doğdu.  2000 yılında Beşar Esad ile evlenmeden evvel yatırım bankacısı olarak çalışıyordu.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
834