Alüminyum Hurda Geri Dönüşüm

Balık ağı estetiği

Hollywood yıldızlarının tercihi

Balık ağı estetiği

Neler oluyor estetik dünyasında? Son zamanların en popüler tekniği ne?  İşte tüm bu soruların cevabı Balık Ağı Estetiğinde. Or-Ahayim Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr.Cahit Vural bu yeni uygulamayı anlattı.

Yüzde uygulanan Balık Ağı estetiği konusunda bilgi verebilir misiniz?

 Yepyeni harika bir yöntem. Yüzü biyomedikal materyaller yardımıyla  asarak toplama işine deniyor. Balık ağı denmesinin sebebi ise misina gibi bir ip ile ucunda kanca benzeri bir düğüm yardımıyla dokuyu yakalaması ve yukarı çekmesinden dolayı söylenmiştir. Diğer benzerlerinden onu ayıran yanı ise sonucun hemen ortaya çıkması ve hastanın bu anlık değişimi hemen görmesinden kaynaklanır. Balık Ağı Estetiği gündelik yaşamı etkilemeden daha genç, daha canlı bir yüze kavuşturmak için tasarlanmış yeni bir yöntemdir. Yüzümüz yaşlanmanın ilk belirtilerinin göründüğü alandır, bunu biraz yavaşlatmak, tersine çevirmek artık bu yöntemle ameliyatsız olarak mümkün olabiliyor. İşinizden gücünüzden kalmadan tatil planlarınızı ertelemeden sadece 15 dakika ayırarak yepyeni bir yüze kavuşabilirsiniz.

Cerrahi öncesi son durak

Birçok noktada insanların tercih ettikleri bir uygulama olmaya aday olan bu yöntemin etkisinin tamamen oturması için aylarca beklemeye gerek kalmıyor. İşlem sonrası sonucu aynaya bakınca direk görebiliyorsunuz. Etkisi 12-18 aya kadar sürebiliyor.

Balık Ağı kimlere uygulanabilir?

Balık Ağı kanca şeklinde bir iğnenin içinde sarmal şeklinde dolanmış olan bir doku tutucu sentetik materyalden oluşuyor. Temel felsefesi uygulandığı alandaki dokuyu tutarak yukarı doğru asması bunu yaparken destek dokuya yapışarak iyi bir tutucu görevi görmesi ile oluyor. Yüzde sarkma kırışıklık gibi şikâyetleri olan birçok kişide rahatlıkla uygulanabilir.

Nasıl uygulanıyor?

Balık Ağı tamamen ayaktan tedavi uygulamaları içinde yer almaktadır, bireyler bu işlem için öğlen arasında misafir olup, öğleden sonra da iş yerlerine işlerinin başına dönüyorlar. İşlem ameliyathane şartları ve derin anestezi gerektirmez. Topikal ya da Lokal anestezi ile uygulanır.

Yan etkisi olmayan, vücut tarafından tümüyle eritilebilir cerrahi ameliyat ipinin cilt içine yerleştirilmesi sonucunda; ip cilt altında hem dokuyu kaldıran bir dayanak vazifesi görür hem de kollajen ve diğer bağ dokusu elemanlarını uyararak ciltte bir gençleşme ve yenilenme sürecini meydana getirir.

Hastaların duydukları ağrı sadece iğne batması kadar olduğu için öncesinde sürülen kremler ile ağrı duymalarını engelliyor bu yüzden herhangi bir anestezi uygulamamıza gerek kalmaksızın işlem uygulanabilmektedir.

Etkisini hemen görmemiz mümkün mü ve ne kadar sürüyor?

İlk yapıldığında fark etmek mümkün ama esas vurucu etkisi ikinci haftada ortaya çıkıyor ve etkisi 18 ay kadar sürebiliyor. Uygulama sonrasında belli belirsiz bir şişlik ve morluk nadiren de olsa olabilir ancak tüm bu etkiler 3-5 gün içerisinde tamamen ortadan kalkabilir ve makyajla rahatlıkla kapatılabilir.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın