Son dönemlerin ‘zaman kurtarıcısı’ uygulamaları

Yaşadığımız bu yüzyılda zamanımız çok değerli olduğundan daha hızlı, daha teknolojik, hatta daha ekonomik bir şekilde alışveriş yapmak istiyoruz. Zamandan ve paramızdan tasarruf yapmayı amaç ediniyoruz. Nasıl mı? Çoğunlukla telefonlarımıza yüklediğimiz uygulamalar sayesinde.

Son dönemlerin ‘zaman kurtarıcısı’ uygulamaları

Yaşadığımız bu yüzyılda zamanımız çok değerli olduğundan daha hızlı, daha teknolojik, hatta daha ekonomik bir şekilde alışveriş yapmak istiyoruz. Zamandan ve paramızdan tasarruf yapmayı amaç ediniyoruz. Nasıl mı? Çoğunlukla telefonlarımıza yüklediğimiz uygulamalar sayesinde evimize, iş yerimize ya da bulunduğumuz sabit bir konuma, hemen hemen aklımıza gelebilecek her türlü ürünü sipariş edebiliyoruz. Bazen bebek bezi, bazen kek yaparken ihtiyacımız olan yumurta, bazen de ofisimize temizlik maddesi gerekebiliyor.

Bunları en hızlı, en güvenilir ve en uygun fiyatlarda elde edebilmek için öncelikle bu uygulamaları akıllı telefon ve tabletlerimize indiriyoruz ve ardından sokağa çıkmadan ürünler kapımıza bu sayede geliyor. Peki, bunlara ulaşabilmek için hangi uygulamaları yüklemeliyiz? Öncelikle çokça reklamlarını gördüğünüz GETİR’den bahsetmek istiyorum.

getir 7/24 sipariş verebileceğiniz ve istediğiniz ürünü dakikalar sonra kuryeler eşliğinde size teslim etmeyi amaçlayan bir hizmet; şu an için 300 çeşit ürünle kullanıcılarına hizmet vermekteler. Pilden, baklavaya kadar farklı ürünleri kapınıza getiriyorlar. Ayrıca bu ürün çeşitliğini de genişletmek adına aradığınız ürünü öneri olarak kendilerine iletmenizi sağlayarak, belli bir süre sonra bu ürünü de listelerine ekleyebiliyorlar. Ayrıca alışverişleriniz dahilinde belli bir limit üzerine, bazı çeşit hediye promosyonları da sunarak, sizlerin ‘getir’den daha da alışveriş yapmanıza olanak sağlayan motive edici promosyon ayrıcalıkları da bulunmaktadır. 2 Al 1 Öde veya 40 TL sipariş ver Starbucks-Frappuccino hediyemiz şeklinde cazip promosyonlarıyla da, gündelik alışveriş ihtiyaçlarınızı gerçekleştirebilmek daha da keyifli hale gelebilmektedir.

KapGel

Kendisini Dijital Asistan olarak tanımlayan farklı bir uygulama. Evden ya da ofisten çıkılamayacak durumlarda eve veya ofise servis edilemeyecek ürünleri belli bir hizmet bedeli ödeyerek, o ürünü en fazla 1 saat içerisinde on-line şeklinde ödeyerek o ürünü sizlere teslim edebiliyorlar. Örneğin, ofiste çorabınız kaçtı, acil olarak toplantıya girmek üzeresiniz; hemen KapGel’den sipariş verebilirsiniz. Ya da son anda arkadaşınızın doğum gününe davet edildiniz. Anlaşmalı mağazalardan uygun bir hediye seçip siparişinizi verebilirsiniz. Böylelikle akşamki doğum gününe hediyesiz gitmemiş olursunuz. Teknolojiden, bebek mağazasına, kahve dükkânından, pet shop’a kadar farklı kategorilerde hizmet sunuyorlar.   

Sanal Market

Zamandan tasarruf etmek isteyen birçok kadının mutfak alışverişi için kullandığını bildiğim ve sanal hizmet uygulamasını ilk kullanan markalardan birisi de Migros Sanal Market. Sabah saat 08.30’dan, akşam saat 22.00’ye kadar hizmet veriyor. Özellikle sebze ve meyve konusunda çok hassas davranarak en taze sebze, meyveyi seçerek sepetinize ekliyorlar. Oluşturduğunuz siparişi kredi kartı, nakit (kapıda ödeme seçenekleriyle) güvenli bir şekilde ödeyebilir ve kendi alışveriş listenizi oluşturabilir, her türlü notu ileterek alışverişinizi market içerisinde yapıyormuş gibi mutluluk içinde tamamlayarak size ulaşılmasını bekleyebilirsiniz.

letgo

Sonuncu uygulamamız ise daha da farklı bir kategori olan letgo. Elimizin altında bulunan, kullanmadığımız ürünlerin fotoğrafını çekerek satabileceğimiz veya beğendiğimiz ürünü satın alabileceğimiz on-line 2. El Pazar fırsatı sunan ücretsiz bir uygulama. Bu uygulama sayesinde kullanmadığınız veya sıkıldığınız ürünleri elinizden çıkartabilir ya da uygun fiyata, 2. el ürünler şeklinde satın alarak keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Yazımın başında da belirtiğim gibi zamanımız çok değerli ve bu tarz uygulamaları kullanarak bazen günümüzü kurtarabiliriz ama yine de zaman zaman güneşi, havayı hissederek, insanlarla iletişime geçerek, aldığımız ürüne dokunarak alışveriş yapmanın değeri de bir başka güzel… Her ne kadar rahatlığımızı düşünüyor ve konforumuzdan vazgeçemiyorsak da; halka karışarak sosyalleşmeyi de unutmamak gerek… Keyifli anlar, alış-verişler ve paylaşımlarda buluşmak üzere…

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın