Konuklarımıza İstanbulNow! deneyimini yaşatıyoruz

İstanbul’un kilit noktaları Mehmet Turgut işbirliği ile gün ışığına çıktı

Konuklarımıza İstanbulNow! deneyimini yaşatıyoruz

BU BİR REKLAMDIR

 

 

Le Meridien Istanbul Etiler, konuklarına İstanbul’un gizli kalan tüm kilitlerini açan yepyeni bir deneyim yaşatmak için IstanbulNow! adında bir proje başlattı. Proje kapsamında misafirlerine şehri daha fazla tanıtmak ve bilinmeyenleri keşfetmek için de özgün fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut ile işbirliği gerçekleştirdi. Starwood Oteller Grubu’nun en gözde markalarından Le Meridien İstanbul Etiler Genel Müdürü Sabine Dorn Ağlagül ve fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut ile bu işbirliği kapsamında gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasını konuştuk.

 

 Le Meridien İstanbul Etiler’in IstanbulNow! projesi nasıl doğdu?

Sabine Dorn Ağlagül: Le Méridien İstanbul Etiler, yenilenen konsepti ve özel sanat programları ile 2012 yılından bu yana yerli ve yabancı ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunuyor. Lobisinden odalarına kadar her yerde çağdaş sanatın öne çıkan eserlerine ev sahipliği yapan Le Méridien İstanbul Etiler, otele girdiğiniz andan itibaren farklı bir keşif duygusunu harekete geçiriyor. Biz Le Meridien İstanbul Etiler’i, modern İstanbul’un sanatla kesişim noktası olarak konumlandırıyoruz. Bu kapsamda da konuklarımıza gerçek İstanbul’u yaşatmak, farklı bir deneyim yaşatabilmek adına IstanbulNow! projesini başlattık. Bu proje kapsamında misafirlerimize İstanbul’un en gözde ilçe/semtlerinde tarihi mekân ziyaretlerinden lezzet turlarına, İstanbul seyrinden kültür-sanat aktivitelerine farklı alternatiflerde öneriler sunuyoruz.

 IstanbulNow! projesi özelinde tasarladığınız farklı aktiviteler olacak mı?

Sabine Dorn Ağlagül: Var, bu kapsamda projeye özel bir de menü hazırladık. Eminönü’nün balık ekmeği, Beykoz’un özel soslu kebabı, Tarabya’nın balığı, Kanlıca’nın yoğurdu, Vefa’nın bozası ve Karaköy’ün baklavası çarpıcı yorumları ile Istanbul Now! menüsünde buluştu. Le Meridien Istanbul Etiler’in sıra dışı restoranı La Torre’nin ödüllü şeflerinin yarattığı, şehrin yarınını temsil eden bu efsanevi lezzetler, konuklarımıza geleneksel ama birbirinden ilginç yeni deneyimleri yaşatıyor. Eminönü, Sarıyer, Beykoz, Çengelköy, Kumkapı, Yedikule, Topkapı, Eyüp, Tarabya, Kanlıca, Vefa, Karaköy, Ortaköy gibi İstanbul’un en özel tatlarına sahip 13 semtinin efsanevi lezzetlerine getirdiği özgün yorumlarla konuklarımızı şaşırtıyoruz.

 Proje kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışması ne zaman başladı?

Mehmet Turgut: Le Meridien İstanbul Etiler, IstanbulNow! projesi kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasıyla katılımcıları şehrin sırlarına doğru bir yolculuğa çıkardı. Facebook üzerinden gerçekleştirilen ve 6 Ekim-14 Kasım arasında 6 hafta süren yarışmaya katılanlar belirtilen semtleri en iyi anlatan fotoğraf karelerini paylaşmak üzere yarıştı. Yarışmacılar, Boğaz hattı boyunca Kanlıca, Üsküdar, Kadıköy, Sarıyer, Ortaköy, Karaköy, Eminönü, Beşiktaş, Beyoğlu, Maslak, Samatya, Bakırköy semtlerini çektikleri fotoğraflarla ölümsüzleştirdi. Bu arada ben de aynı semtleri kendi yaşadıklarım ve bakış açımla yeniden deneyimledim.

 Yarışmaya kaç fotoğraf başvurdu?

Mehmet Turgut: 400’ün üzerinde fotoğraf başvurdu. Yurtdışından da yoğun bir katılım yaşadık. Aralarında gerçekten seçim yapmakta zorlandığımız fotoğraflar oldu. Oldukça zorlu geçen bir değerlendirme sonucunda yarışmamızı kazananları belirledik.

 Kimler kazandı?

Mehmet Turgut: Le Meridien IstanbulNow! fotoğraf yarışmasında birinciliği Luigi Zecchini, ikinciliği Ali Efe Yılmaz, üçüncülüğü Camille Le Bras kazandı.

 Kazananların ödülleri ne olacak?

Sabine Dorn Ağlagül: Le Meridien IstanbulNow! fotoğraf yarışmasında birinci Luigi Zecchini Le Meridien Otel Executive Suit’de iki gece konaklama, ikinci Ali Efe Yılmaz Le Meridien Explore SPA’dan yararlanma imkanı, üçüncü Camille Le Bras Le Meridien La Torre’de iki kişilik yemek kazandı. Sıralamaya giren diğer fotoğraflar ise İhya Bozkurt, Ezgi Kurtuluş, Selman Şentürk, Muhammet Küçükbirinci, Hakan Yaşar, Ermetin Öztürk, Selahattin Gül, Alpay Erdem, Mert Bayrakçı. Ayrıca yarışmanın en iyi 12 fotoğrafının sahipleri, Mehmet Turgut’un objektifine poz vererek yaratıcı ve özgün birer portre fotoğrafa sahip olacak.

 Kazanan fotoğraflar sergilenecek mi?

Sabine Dorn Ağlagül: Mehmet Turgut ve yarışmayı kazanan talihlilerin IstanbulNow! fotoğrafları, Le Meridien İstanbul Etiler’de 16 Aralık’ta özel bir davet ile açılacak ve 17 Aralık itibarıyla fotoğraf severlerle buluşacak özel bir sergide yer alacak. Mehmet Turgut’un çektiği, kazanan 12 fotoğraf ve sahiplerinin portre fotoğraf sergisi Le Meridien’de açılacak sergide ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

 Otelinizde davet ve organizasyon gerçekleştirmek için kaç salon var ve bunların kapasiteleri nedir?

Sabine Dorn Ağlagül: Le Méridien İstanbul Etiler, yedi şık dekore edilmiş toplantı odası, iki VIP toplantı salonu ve 766 metrekarelik zarif balo salonu ile toplamda 2000 metrekarenin üzerinde konferans ve sergi alanı sağlıyor. Bu alanlarda, yaratıcı iş toplantıları, konferanslar, sosyal etkinlikler ve unutulmaz düğünler yapabiliyoruz. Aynı zamanda balo salonumuzun ve toplantı salonlarımızın geniş fuayelerinde kokteyl ve kahve molalarını da almak mümkün.

 

 

Le Meridien Istanbul Etiler,

 İstanbul’a gelen konuklara

neler sunuyor?

Sabine Dorn Ağlagül:

Otelimiz, İstanbul Boğazı’nın bugüne kadar keşfedilmemiş panoramasının seyredilebileceği çok özel bir konumda. Popüler alışveriş ve eğlence merkezlerine yakın. İstanbul’a tepeden bakan harika bir manzaraya hakim 259 odalı Le Méridien İstanbul Etiler’de, özel süitlerin yanı sıra 700 kişilik bir balo salonu ve 9 farklı toplantı salonu bulunuyor. Otelimizin Akdeniz tatlarını özgün Türk mutfağıyla birleştiren La Torre’nin şefleri, İtalyan, Akdeniz ve Uzakdoğu mutfaklarından aldıkları ilhamla tariflerini yeniden yorumluyor. İstanbul’un en kapsamlı ve lüks SPA’larından birine sahip olan Le Méridien İstanbul Etiler, Explore SPA & Fitness, doğal detoks yiyecek ve içeceklerin; uzman eğitmenler tarafından desteklendiği egzersiz ve vücuda şekil verme seanslarıyla sürdürülen özel programlar da sunuyor.

 

İstanbulNow!

Projesi kapsamında Le Meridien Istanbul Etiler’in sıra dışı restoranı La Torre’nin ödüllü şeflerinin yarattığı, şehrin yarınını temsil eden bu efsanevi lezzetler, konuklarımıza geleneksel ama birbirinden ilginç yeni deneyimleri yaşatıyor.

 

Cengiz Topel Caddesi No. 39 34337 Etiler, Istanbul

T: 0212 384 00 00

www.lemeridienistanbuletiler.com

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın