Tıbbi teknolojilerdeki yenilikler İstanbul’da tanıtıldı

Tıbbi teknolojilerdeki  yenilikler İstanbul’da tanıtıldı

Türkiye ile İsrail arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek adına İsrail’den bir grup tıbbi firmanın yetkilisi haziran ayı içerisinde İstanbul’daydı. İki ülke arasında başta enerji ve finans sektöründe var olan ticari işbirliği yanı sıra, tıbbi araç ticaretini arttırmak üzere birtakım temaslar gerçekleştirildi.

Reflü hastalığının tedavisinde girişimsel müdahalelerin payını azaltan teknolojiler, kalça ve diz ameliyatlarında derin ven trombozunun önlenmesindeki ilaç dışı yenilikler ülkemizde üretici firmalar tarafından tanıtıldı. Yine kadın doğum hastalıklarından biri olan myomun tedavisi ile, kanser hastalıklarında kemikte kansere bağlı ağrıların tedavisinde yeni radyolojik yaklaşımlar aktarıldı. Tanıtılan teknolojiler arasında meme kanseri tedavisinde kriyoterapi (soğukta dondurma tedavisi) uygulamaları da vardı.

İstanbul’daki temaslar çerçevesinde görüşünü aldığımız İsrail İstanbul Başkonsolosu Shai Cohen, iki ülke arasında ticaret hacmindeki artışın sevindirici olduğunu aktardı. Toplumlar arasındaki ortak ilgi alanlarına değinen Cohen, Türkiye ve İsrail’in Ortadoğu’nun iki demokratik ülkesi olduğunu, politik çerçevedense, tarih ve kültürel perspektiflerden gelişmelere bakmanın etkinliğini ve önemini belirtti. Cohen, ayrıca hizmet sektöründen kültürel etkinliklere, enerjiden sağlığa iki ülke arasındaki etkileşimin artan ticari hacimdeki rol oynadığını dile getirdi. 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın