´Bu Sokakta Terör Var´

Neve Şalom Sinagogu ve Şeli Art Project işbirliğiyle düzenlenen Nebahat Karyağdı’nın ‘BU SOKAKTA TERÖR VAR’ başlıklı sergisi, Neve Şalom Sinagogu Kültür Merkezi’nde 20 Ekim-15 Kasım tarihleri arasında izlenebilir.

´Bu Sokakta Terör Var´

Karyağdı, bu yeni sergisi ile ülkemizi ve dünyayı tehdit etmiş, terör olaylarını tekrar hatırlatıyor. 2003- 2004 yıllarında birçok vatandaşımızın hayatını kaybettiği global terör eylemlerinin altını çizen sanatçı, toplumsal belleğin yitimini vurgularken bu dönemde yaptığı dijital ve tuval resim çalışmalarını ilk kez bir arada, sanat severlerin ilgisine sunuyor.

Kentsel kaosa da dikkat çeken Karyağdı, doğaya saygı, insanın özüne ait gereksinim, yabancılaşma, dünya anaya bağlılık gibi değerleri hatırlatmak amacı ile ‘Şaman Ağacı’ resimlerini de sergide izleyici ile buluşturuyor.

www.selisanat.com

 

Simya Galeri sizi kültür-sanata çağırıyor

Kurulduğu yıldan beri düzenlediği seminer ve sanatsal etkinlikler ile kentin kültür hayatına iz bırakan Simya Galeri, yine ruhumuzu ve dimağımızı besleyecek birbirinden renkli faaliyetlerle ay başında kapılarını açtı. Müdavimlerinde alışkanlık yaratan merkezde Mimar- Takı Tasarımcısı Sabrina Fresko, bu sene ‘doğa’yı konu edeceği takı ve heykel atölyesinde haftada üç kez öğrencilerine farklı bir dünyanın kapılarını aralayacak. Yrd. Doç. Dr. Seda Yavuz’un, ‘Hayat için Sanat’ başlıklı derslerinde, Türkiye ile Avrupa’daki eş zamanlı sanatsal üretim mukayese edilerek örnekler verilecek ve güncel sergileme mekânları, fuarlar ve bienaller izlenecek. ‘Sanatın Tarihi, bugünü, yarını’ seminerlerinde ise Seda Yavuz, Serap Yüzgüller, Asuman K. Büke, Aydın Büke ve Emre Zeytinoğlu Batı Ortaçağı’nı sanat-felsefe-din bağlamında irdeleyecekler. Yrd.Doç. Serap Yüzgüller Arsal da ‘Batı Ortaçağını Bugünden Okumak: Sanat, Felsefe ve Din’ seminerlerini verecek.  www.simyagaleri.com

Müziğin ritmi İş Sanat’ta atıyor

İş Sanat 15. sezonda seyircisini, 1 Kasım akşamı ülkemizin önde gelen orkestralarından biri olan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın konseri ile selamlayacak. Otuz yılı aşan sanat hayatında uluslararası klasik müzik dünyasında başarılı olan usta orkestra şefi Alpaslan Ertüngealp’in batonu altında sahne alacak BİFO’ya piyanist Hüseyin Sermet eşlik edecek. Yorum gücüyle dünyanın en seçkin orkestralarının tercih ettiği solistlerden biri olan sanatçı, Diapason d’Or ve MIDEM Classical Award gibi pek çok ödüllü kayda da imza attı. BİFO ve Hüseyin Sermet, konserde Haydn ve Mozart’tan Mahler’e uzanan geniş bir repertuarı seslendirecekler. 

Biletlerinizi 13 Ekim’den itibaren Biletix ve İş Sanat gişelerinden satın alabilirsiniz. www.işsanat.com.tr

Tanita Tikaram CRR’de

Eşsiz yorumu ve sadelikle bezediği karizmasıyla herkesi kendine hayran bırakan Tanita Tikaram, 31 Ekim akşamı Türk dinleyicisiyle buluşmak üzere Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda olacak. Dünyanın en iyi pop-folk şarkıcılarından kabul edilen sanatçı konserinde, son şarkılarının yanı sıra ‘Ancient Heart” albümünde yer alan ve her müzikseverin hayranlıkla dinleyip eşlik ettiği ‘Twist in my Sobriety’ ve ‘Good Tradition’ gibi dünyaca ünlü parçalarına da  yer verecek.

www.crrks.org

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın