Kylie’ye öpücüklü parti

Dans pistlerine 12. stüdyo albümü ‘Kiss me once’ ile geri dönen Kylie Minogue’un, EMI Müzik Türkiye etiketiyle Türkiye’de de görücüye çıkan disko havasındaki yeni albümüne kutlama Psikolog DJ Cenk Erdem ile gerçekleşecek

Kylie’ye öpücüklü parti

Daha önce de Kylie Minogue’un ‘Boombox’, ‘X’ ve ‘Aphrodite’ albümlerine resmi tanıtım geceleri ve yine Kylie’ye 25. yıl kutlamasını da düzenleyen Erdem, bu kez Kylie’ye öpücüklü parti ile 26 Nisan Cumartesi gecesi Taksim Odakule’de Sugar & Spice dj kabininde. Saat 22.00 ‘de başlayacak partiye girişler ücretsiz.

***************

“Bu benim hayal gücüm değil; sırtıma silah dayalı”

Joana Kohen’in “Bu benim hayal gücüm değil; sırtıma silah dayalı” başlıklı sergisinin açılışı 24 Nisan akşamı Galata Tankut Aykut’ta gerçekleşecek ve 24 Mayıs’a dek sürecek. Adını 1980’li yılların başlıca Amerikan hardcore punk gruplarından Black Flag’in Revenge (İntikam) şarkısının sözlerinden alan “Bu benim hayal gücüm değil; sırtıma silah dayalı”, Joana Kohen için hem bir yüzleşme hem de bir farkındalık ilanını ifade ediyor. Sergiye ismini veren ibare, 80’li yıllardaki yaygın ve boğucu konformize yönelik gelişen keskin bir başkaldırı kültürünü hatırlatıyor ve Kohen, bu kültürü kendi sanatsal üretimi - çizim, enstalasyon ve heykel- içerisinden günümüz Türkiye’sine taşıyor. 

****************

Rachid Taha İstanbul’a geliyor

Rai’nin asi sesi Cezayir asıllı Fransız müzisyen Rachid Taha, 2 Mayıs’ta İstanbul’da hayranları ile buluşacak. Son albümü Zoom’un dünya turnesinin Türkiye ayağında İstanbul Kongre Merkezi’nde konser verecek olan Taha, İstanbul’da Cezayir fırtınası estirecek. Kuzey Afrika melodileri içeren rock ve elektronik tabanlı bir müzik yaratmayı başaran sanatçı, ‘Voila Voila’ şarkısıyla bir zamanlar Fransa’da artmakta olan ırkçı eğilime karşı dikkat çekmişti. 

*****************

 ‘YOLCULUK ’ Sergisi LEBNAAN’da…

Lebnaan Restaurant,  Şeli Abut Benhabib’in ‘YOLCULUK’  konulu resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Benhabib, yoğun bir duyarlılığı ve dinamizmi içeren tuvallerinde, öncelikle deneyci kimliğiyle dikkati çeker. Bir tür rölyef derinliği kazanan bu tuvallerde günlük kullanım alanından toplanan atık nesneler sıkça yer alarak çalışmalara gizli bir kavramsal boyut katmaktadır. Sanatçının sergide, tuval üzerine yağlıboya ve kâğıt üzerine karışık teknik çalışmaları yer almaktadır.

www.selisanat.com 

****************

Mardin Müzesi’nde ‘Tanık Şahmaran’

‘Tanık Şahmaran’ başlıklı sergi, 22 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında Şeli Art Project işbirliğiyle Mardin Müzesi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Eserlerinde Şahmeran’ı anlatmayı seçen tüm sanatçılar bu hikâyenin esrarıyla Şahmeran resimlerini yaptıklarını dile getirirler genellikle. ‘Tanık Şahmeran’ sergisinde eserleriyle yer alacak olan sanatçılar Riva EzilmezNasra Şimmeshindi, Tacettin Toparlı ve Asaf Zeki Yüksel’in de gerekçeleri diğerlerinden pek de farklı değil. 

******************

MÜZİKALLER  KRALİÇESİ  Paloma San Basilio İş Sanat’ta

Müzikaller kraliçesi, Evita & My Faİr Lady’nin İspanya ve Latin Amerika’daki sesi İspanyol diva Paloma San Basİlİo, 40 yılı aşkın müzikal yolculuğunu anlattığı dünya veda turnesi (hasta sİempre - sonsuza kadar) kapsamında Türkiye’de ilk kez 25 Nisan’da İş Sanat’ta!  

www.issanat.com.tr

 

****************** 

‘Donoteatme – Banaengelolma’ ART 212’de

Nadia Arditti’nin 40. sanat yılı kapsamında İstanbul’da devam eden ‘Donoteatme – Banaengelolma’ -Bronz Heykeller ve Functional Art- sergisi,  5 Mayıs’a kadar heykel severlerin ziyaretine açık kalacak. Sanatçı, bu sergide izleyiciyi kendi hayalinin gücüyle uçmaya davet ediyor.

Tel: 0532 371 1060

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın