18 Kasım: Budapeşte Festival Orkestrası Oda Müziği Topluluğu CRR’de

Budapeşte Festival Orkestrası Oda Müziği Topluluğu, 18 Kasım’da CRR Konser Salonu’nda klasik müzikseverleri ağırlayacak. Dünyaca ünlü müzisyenler şef Ivan Fischer ile piyanist Zoltan Kocsis tarafından kurulan ve dünyanın en iyi orkestralarından biri olarak kabul edilen Budapeşte Festival Orkestrası’nın Oda Müziği Topluluğu, Türkiye’deki ilk konserinde Mozart’ın ‘Divertimento No 17’, ‘Robinig Re Majör, K. 334’ ve Çaykovski’nin ‘Floransa Anıları, Re minör, Op. 70’ başlıklı eserlerini seslendirecek. www.crrks.com

Tiyatrokare ‘Müziksiz Evin Konukları’nı yeniden sahneliyor

 Tiyatrokare, bu yıl 22 sene önce açılış oyunu olan ‘Müziksiz Evin Konukları’ adlı oyunu, Şubat ayında kaybettiğimiz Macide Tanır anısına, tekrar sahneleniyor.  Bu yıl 50. sanat yılını kutlayan, Kurtlar Vadisi dizisinde Nafize ana rolüyle tanıdığımız Serpil Tamur, oyunda babaanne rolünü üstlendi. Sinema tutkunu kızı Bella’yı ise, ‘Umutsuz Ev Kadınları’ dizisinde Emel rolünü oynayan Özge Özder canlandırıyor.  

Oyun, babalarının ekonomik durumunun bozulması nedeniyle, sevgisiz bir babaanne ve engelli bir hala ile yaşamak zorunda kalan iki çocuğun hikâyesini anlatıyor. Nedim Saban’ın Türkçeleştirerek, sahneye taşıdığı oyunda diğer rolleri Asuman Çakır, Abdül Süsler, Emrah Düzkaya, Abdullah Semercioğlu, Selim Tezin oynuyor. Dekor Barış Dinçel, kostüm tasarımı Serpil Tezcan’a ait.

OYUN PROGRAMI: ‘Müziksiz Evin konukları’ 16, 17, 23, 24, 30 Kasım ve  1, 8, 14 Aralık günlerinde Profilo Salon1’de,  29 Kasım Cuma günü ise Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek.

 

SARI SABIR ÇİÇEKLERİ

Galeri Selvin, 20 Kasım-15 Aralık tarihleri arasında Mahmut Karatoprak’ı sanatseverlerle buluşturuyor. Geçmişin koleksiyonundan alınarak kurgulanmış; herkesin farklı anlamlar yükleyeceği bir parça – bütün ilişkisi içerisinde göreceği resimlerden oluşuyor bu seçkin sergi. Sanatçının günlük imgeler ve lekelerin biçim kazanıp anlamlandırıldığı objelerle bezenmiş çalışmaları ‘Sarı Sabır Çiçekleri’ adı altında buluşuyor resim severlerle.

www.galeriselvin.com


ŞELİ SANAT SUNAR: ‘İstanbul’a Mim Koyduk’

‘İstanbul’a Mim Koyduk’ başlıklı resim-fotoğraf sergisi, Şeli Sanat işbirliğiyle 27 Kasım 2013- 11 Ocak 2014 tarihleri arasında Mim Hotel’de meraklılarıyla bir araya geliyor. Katılan sanatçılar: Ceylan Dökmen, Hale Eryaman, Hülya Küpçüoğlu, Oğuz Makal, Oğuz Meriç, Tijen Şikar, Rıza Aydan Turak, Mehmet Özcan, Çetin Özer, Şeli Abut Benhabib. Açılış, 27 Kasım saat 18.00’de gerçekleşecek.

‘Düşler ve Gerçekler’   

Banyan Restoran, ‘Art fort the soul’ projesi kapsamında ve Şeli Sanat Art Project Organisation işbirliğiyle, 8 Kasım 2013- 8 Ocak 2014 günleri arasında ‘Düşler ve Gerçekler’ isimli resim sergisini konuk ediyor. Zeynep Erdinç, Funda İyce Tuncel, Neslihan Özgenç ve Şeli Abut Benhabib sergilenen eserlere hayat veren isimler, Etkinlik, gündelik yaşam alanlarında sanatsal çözümler öneren proje kapsamında, ‘Her restoran’a sanat’  sloganıyla düzenlendi.

www.selisanat.com

SOPHİA VARİ  ilk kez Türkiye’de

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, 9 Ekim 2013- 19 Ocak 2014 tarihleri arasında, Akdeniz’den ilham alan renkleri ve kendine özgü anıtsal formlarıyla Sophia Vari’yi konuk ediyor. Pera Müzesi’nin iki katına yayılan, Marisa Oporesa ve Maria Topal küratörlüğünde iki senede hazırlanan ‘Sophia Vari, Heykeller ve Resimler’ sergisinde, sanatçının bronz, heykel ve gümüş gibi malzemelerden yaptığı 27 heykelinin yanı sıra 32 resmi de sergileniyor. Yunanlı olan Vari, aynı zamanda ünlü ressam Fernando Botero’nun eşi.

www.peramuzesi.org.tr


Sanatta kısa kısa: Laure Favre-Kahn the Seed’de

Fransız piyanist Laure Favre-Kahn, 11. albümü ‘Danses’ ile 16 Kasım’da Sakıp Sabancı Müzesi the Seed’de. Piyano yeteneği olduğu kadar sahne enerjisi ile de dikkat çeken sanatçının konser programı Chopin, Handel Bartok, Mozart, Debussy, Brahms, Piazzola, de Falla ve Bizet’nin eserlerinden oluşuyor. Konuklar, resital akşamı ‘Anish Kapoor’ sergisini de 18.00-19.30 arası ayrı bilet gerekmeksizin gezebilirler.
www.istanbulresitalleri.com


İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın