Darren Aronofsky İstanbul’dan geçti

5 dalda Oscar’a aday olan Black Swan filminin yönetmeni Darren Aronofsky, konuşmacıları arasında olduğu “alldesign 2013” tasarım buluşması için İstanbul’a geldi

Darren Aronofsky İstanbul’dan geçti

Arketipodesign/Designo’nun sponsorluğunda Türkiye’ye gelen ABD’li ünlü yönetmen Darren Aronofsky, 23 Şubat Cumartesi sabahı Hilton İstanbul’da düzenlenen basın toplantısına katıldı. Aynı gün akşam saatlerinde Aronofsky “alldesign” izleyicileriyle buluştu. Ünlü yönetmen tasarıma dair görüşlerini Mehmet Ali Alabora’nın soruları aracılığıyla paylaştı.

“Black Swan”, “Requiem for a dream” ve “The Wrestler” gibi ünlü başyapıtların Oscar adaylı yönetmeni Darren Aronofsky şimdilerde, başrollerinde Russell Crowe, Emma Watson ve Anthony Hopkins gibi isimlerin yer aldığı ve Nuh’un Gemisi’nin hikâyesinin işlendiği “Noah” filmini yönetiyor.

Aronofsky, 22-23 Şubat tarihlerinde gerçekleşen tasarım buluşması “alldesign 2013” için İstanbul’a geldi. “alldesign”, hayatımızın her alanına yön veren yaratıcı endüstrilerin ele alındığı bir tasarım buluşması. “alldesign 2013”de Darren Aronosfky’nin yanısıra pek çok önemli yabancı ve Türk isim, kendi dalında tasarıma bakış açılarını ve dünyaca ödüllü işlerini izleyicilerle paylaştı. 

ABD’li yönetmen Darren Aronofsky, 1996 yılında düşük bütçelerle çektiği “Pi” filmiyle bağımsız filmlerin adresi olan Sundance Film Festivali’nde ödüllendirildi. Ardından çektiği “Requiem For a Dream” filmi ise kendisini milyonlarla tanıştırdı. “The Wrestler”, “The Fountain” ve “Black Swan” filmlerinin de yönetmeni olan Darren Aronofsky sinema dünyasının en iyi yönetmenleri arasında gösteriliyor. Filmlerindeki insani olguları acımasız bir sertlikte veren yönetmenin yaptığı her film sinema tarihinin kült eserleri arasına girdi. 2010 yılında 5 dalda Oscar’a aday olan “Black Swan” filmiyle Aronofsky en iyi yönetmen dalında aday olmuştu.

“Black Swan” filminin gişe hasılatı 328 milyon dolardı. 30’un üzerinde ödülün sahibi olan Aronofsky’nin İzlanda’da çekimleri devam eden son eseri “Noah”ın 2014’te gösterime girmesi bekleniyor.

Aronofsky’nin İngiliz aktris Rachel Weisz ile ilişkisinden altı yaşında Henry Chance adlı bir oğlu var. Iki yıl kadar önce ilişkisine son veren Darren Aronofsky/Rachel Weisz çifti oğullarının sağlıklı bir şekilde yetişmesi için dostluk ilişkilerini sürdürüyor.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın