‘My Joys’ Rita’ya ödül getirdi

World Academy of Arts, Literature and Media (Dünya Sanat, Edebiyat ve Medya Akademisi) bu yıl pop müziği alanındaki ödülünü İran doğumlu İsrailli sanatçı Rita’ya verme kararı aldı

‘My Joys’  Rita’ya  ödül getirdi

(WAALM) World Academy of Arts, Literature and Media (Dünya Sanat, Edebiyat ve Medya Akademisi) Farsça seslendirdiği  ‘My Joys’ adlı albümünden dolayı İran doğumlu İsrailli şarkıcı Rita’yı pop müziği alanında ödüllendirme kararı aldı.

Piyasaya çıkmasından bu yana bütün dünyada büyük ilgi gören albüm, İsrail ile İran arasındaki gergin ilişkilere rağmen İran’da karaborsada satılmakta. Ödüllendirileceği haberi Rita için tam bir sürpriz oldu. Akademinin kararı kendisine gönderilen bir e-posta ile bildirildi. Albümünün ödüle layık görülmesinden oldukça heyecan duyan Rita, Londra’da düzenlenecek bir törende ödülünü alacak.

Rita duygularını; “Albümün gün yüzüne çıkmasından bu yana birçok sürprizle karşılaştım. Bir bakıyorsunuz Çin’den, Japonya’dan veya Fransa’dan telefonlar alıyorum. Bu müzikal projenin sosyal bir boyut kazanmış olması beni çok mutlu ediyor” sözleri ile ifade etti.

WAALM 2005 yılında Macaristan’da kuruldu. Bu kuruluşun ödüllerinden birine layık görülen ilk İsrailli sanatçı Idan Raichel oldu.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın